Birçok bayan kaşlarındaki uyuma takmış olabiliyor. Yok çok ince, yok çok kalın, yok çok uzun gibi bahaneler üreterek kaşlarını almaya çalışıyorlar. Peki alıyorlar fakat hiçbir şeye dikkat etmeden. Ee yanlış bir kesim yaptıklarında da kalem kaş imdada yetişiyor ortalık karışıyor ve belki pişman olunabiliyor. Kaşlarımız saçlarımız kadar çabuk uzamadığı için bu tür sonuçlar doğurabiliyor. Peki bunun çözümü ne? Kaşlar eğer kesilecekse yüz şeklimize uygun olan kaş hangisi onu bilmeliyiz ve yüzümüze en uygun kaş şeklini oluşturmaya çalışmalıyız. İşte dikkat edilmesi gereken nokta bu.

Kare
En ideal kaş şekli: Zarif ve yuvarlak bir kavise sahip kaşlar kare yüzler için en ideal olanı. Bu yüz şeklinde hatlar zatengüçlü olduğu için ifadeyi yumuşatmak adına keskin açılardan kaçınmak gerekir.

Oval
En ideal kaş şekli: Kesinlikle, kuyruğu mümkün olduğunca uzun olanlar! Gözlerle aynı hizada bitmeyen ve dışarı doğru devam eden kuyruklu kaşlar oval yüzleri dengeler ve fazla uzun görünmesini engeller.

Kalp
En ideal kaş şekli: Mümkün olduğunca kısa ve kalın olanlar. Kaşlarınızın yüzünüzde bir denge unsuru gibi görev yapması gerekir. Fazla uzun olmamalılar çünkü bu çenenizi olduğundan çok daha dar gösterecektir.

Yuvarlak
En ideal kaş şekli: Güçlü bir açısı olan, kavisli kaşlar. Kaşların kavisi ne kadar oyuksa yüz de o kadar şekilli, keskin hatlı görünebiliyor. Bu da demek oluyor ki; eğer yüzünüz yuvarlaksa kavislere ağrlık vermelisiniz.

Yüzlere göre kaş şekilleri bunlar. Bence kaşlarınızı kesmeden önce bir kez daha düşünün. Belki yüzünüz için en uygunu zaten şu anki halidir.