vücuttaki yağları yakmak için zencefil ve tarçın

0

 vücuttaki yağları yakmak için zencefil ve tarçın

Kilo alırız ve hep yediğimiz besinleri suçlarız ,fakat bazı yediğimiz besinler kilo aldırmanın yanısıra yağlarıda yaktırıyor,bu gıdalar sizi hem zayıflatır hemde formda ve dinç olmanızı sağlar,Özellikle göbek ,bel çevrenizdeki yağları yakmada oldukça etkili olan zencefil ve tarçını hersabah aç karnına içmelisiniz.

Zencefil içerdiği gingerol sayesinde metobolizmanın oldukça hızlı çalişmasını sağlar ve sinidririmizi hızlandırır,buna daha kullandıktan  ilk 2. gün anlayabilirsiniz,başka bir özelliği ise vücuttaki toksin maddelerin fazla ödemin atılmasına da destek oluyor.

Sindiriminiz daha düzenli ,canlı,kan dolaşımınız hızlı,ve ciddi derecede sıkılaşmış bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Tarçın yağ yakmaya yardımcı ve enerji veren güzel kokan bir bitkidir.

Peki nasıl hazırlanır?

2 bardak su alıcak büyük bir bardakta hafif sıcak suya  1 çay kaşığı zencefil,bir çay kaşığı tarçın ekliyoruz,her sabah kahvaltıdan önce mutlaka içiyoruz ,(size ağır geldiğini düşünürseniz yarım çay kaşığı ile başlayabilirsiniz ilk haftalarda)Göbeğimiz ve bel çevresindeki yağların kısa sürede yok olduğu mutluluğunu sizde yaşayın..

buna ek olarak birde buna destek olarak egzersiz yaparsanız kesinlikle erittiğiniz yağlar kalıcı olacaktır ve daha sıkı bir vücudunuz olacaktır..

* Spordeğil  egzersiz yapın
Nefes nefese kalmayacağınız her türlü aerobik dayanıklılık çalışmaları egzersiz sınıfına girer. Örneğin yürüyüşler, yürüme bantları, yüzme vs.

Unutmayın; sporu sporcular yapar! Bizler için tüm aktiviteler egzersiz niteliği taşımalı. Yani yoğun ve şiddeti yüksek yüklemelerden her zaman kaçınmalıyız.

* Egzersizlerin akşam mı, sabah mı yapılması daha avantajlıdır?
Egzersizlerin öğleden önce yapılması verimi artırır. Özellikle direnç egzersizlerini gece yapmak en düşük verimi almanız anlamına gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.