Yaz ayları yaklaşırken hanımların en büyük sorunlarından biri ve kararsız kaldığı konuların başında mayo ve bikini seçimi geliyor. Vücut yapınız ve ölçüleriniz ne olursa olsun kendinize uygun bir mayo ve bikini seçimi ile vücudunuzun kusurları değil güzelliği ön plana çıkacaktır. Önemli olan bedeninizi en ince noktasına kadar tanımak, kusurlu ve güzel yerlerinizi bilmek. Doğru mayo ve bikini seçimi ile, vücudunuzda kusurlu bulduğunuz yerleri kapatabilir, güzel bulduğunuz yerleri ön plana çıkarabilirsiniz.

Kalın belli olup daha ince gözükmek için:

Beli daha ince göstermek için, kalın beli olan bayanların tercihi kesinlikle mayo olmalıdır. Bel kısmını kapatan mayo vücudunuza daha ince bir görünüm kazandıracaktır. Koyu tonlarda ve farklı renklerde seçeceğiniz mayolar, beli olduğundan daha ince ve biçimli gösterecektir.

İri göğüslü olanlar için:

Üçgen bikini ve iri ve büyük desenli modellerden kaçınmak gerekir. Üçgen modeller göğüsleri sarkık ve daha büyük göstererek, fazlalıkların kenarlardan taşmasına sebep olur. Yine de üçgen bikini giymek istiyorsanız kesinlikle üstü daha koyu renklerde ve altı balenli modelleri tercih etmelisiniz. Kruvaze mayolar, straplez modeller ve büyük üçgen cup’lar iri göğüsleri toparlayarak, daha koş görünmesini sağlar.

Küçük göğüslü olanlar için:

Küçük göğüslü kadınlar ister bikini olsun ister mayo olsun, model konusunda daha özgürdür. Çapraz askılı, boyundan bağlamalı, drapeli, dolgulu, balenli, üçgen, straplez mayo ve bikinileri rahatlıkla giyebilirsiniz. Göğüsleriniz çok küçükse, olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız, çiçek veya geometrik desenli, dolgulu, balenli ve süngerli modeller, tercih etmelisiniz.

Kalçaları küçük göstermek için:

Kalın bölgelerin ortaya çıkmamasın için tek renk modeller tercih edilmemelidir. Bikini giyecekseniz alt kısmı koyu ve desensiz üst kısmı ise açık renk olmalıdır. Şort tipi, etekli, bele tam oturan ve kemerli modeller baseni gizlemeye yardımcı olur. Çok fazla oyuntulu ve yüksek belli modeller tercih edilmemelidir. Bikini giyecekseniz bikini altı göbek hizasında, bantlı ve daha kapalı bir model olmalıdır.

Göbekliler için:

Göbek bölgesini kapatan modeller tercih edilmelidir. Bikini tercih edecekseniz, yüksek belli modeller ve kenarları kalın bantlı bikini altı tercih edilmelidir. Mayo seçiminde de desensiz veya küçük desenli ve özellikle göbek kısmının koyu tonlu olması en idealdir. Desenli mayolar göbeği daha ön plana çıkarır. Üçgen şeklindeki mayolar sizi daha kilolu göstereceğinden, bu tip mayodan da kaçınmak gerekir.

Dar omuzları daha geniş göstermek için:

Omuzlarınız dar ise straplez ve boyundan bağlı bikinileri tercih etmelisiniz. Yüzücü tipi mayolar da bu tip vücutlar için oldukça idealdir. Hem şık hem sportif bir görüntü oluşturur.