Takılarınıza İyilik Yapın

Kasım 4, 2018
14 Görüntüleme
 

Evde yapılacak onca iş, düzenlenecek onca şey varken, alelacele dışarı çıkarken her seferinde takısız çıkmanıza sebep olan karma karışık takı kutunuza sıra gelmiyorsa, bu tavsiyelerimiz takılarınızı düzenleme işini erkene almanıza yardımcı olabilir.

Önceliği tekini asla bulamadığınız meşhur küpelerinize verelim. Bunun için çok derin olmayan mümkünse kapaklı bir kutu, kutuya uygun renkte görünce sizi mutlu edecek kutu boyutundan biraz daha uzun kumaş parçası, saçlarımızı şekillendirmek için kullandığımız sosisler ve ya belli aralıklarla çentik atılmış süngere ihtiyacımız olacak. Süngeri ya da sosisleri kutuya düzgünce yerleştirdikten sonra kumaşı öncelikle kenarlara sonra da şeritlerin arasına iyice yerleştiriyoruz. Kenarların sağlam olması için süngerin alt kısmına yapıştırabilirsiniz de. Elde ettiğimiz şeritlere küpelerinizi hatta yüzüklerinizi de dizebilirsiniz.

Sıra geldi zincirleri birbirinden ayrılmayan kolyeleri ayırmaya. Bunun için ilk seçenek bir kıyafet askısı ve ya ona benzer bir çubuk, kolyelerin sayısınca nalburlarda satılan S biçimindeki kancalar. Oldukça basit olan bu yöntemde S biçimindeki kancaları çubuğa takıp, kolyeleri de kancalara takıyoruz. Hepsi bu kadar. Eğer dilerseniz sprey boya ile çubuğu ve kancaları istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Takılarınızı yerleştirmek için kurumasını beklemeyi unutmayın.

Kolyeler ve bileklikler için bir diğer seçenek ise iskambil kağıtları ve kağıtların sığacağı boyutta kutu. Kutunun kağıtlardan çok büyük olmaması daha düzenli görünmeleri açısından oldukça önemli. Kartların kenarlarından biraz boşluk bıraktıktan sonra 1 cm derinliğinde içe doğru çapraz şekilde iki tarafından da kesiyoruz. Oluşturduğumuz çentiklerden kolyemizin ya da bilekliğimizin zincirini geçiriyoruz. Tüm takılarımızın için aynı işlemi taktıktan sonra yeni alacaklarınız için fazladan birkaç tane de yapabilirsiniz. Takılarınızı sevme dereceğinize göre kartlara oyundaki değerlerine göre de yerleştirebilirsiniz.

Oldukça pratik olan bu yöntemler den sonra takılarınızdan gözlerinizi alamayabilirsiniz. Düzenliyken harika görünüyorlar.Siz ne düşünüyorsunuz?