azla kiloları olan ve bu kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmak isteyen bayanların en büyük arzuları bunu sağlıklı ve doğal bir şekilde gerçekleştirmektir. Bu bağlamda uzun uğraşlar veren bayanlar için kilo vermeye yardımcı olan şeyler arasında suyun etkili olduğu bilinmektedir. Evet su kilo vermekte etkilidir çünkü gün içerisinde hem düzenli, hem de yeterli miktarda tüketildiğinde metabolizmanızın oldukça hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.

Bir bayan ve hatta zayıflamak isteyen bir bayan olarak susadığınızda yemek yemeniz gerektiği yanlışından vazgeçmeniz gerekiyor. Günümüzde milyonlarca kişi tarafından bilinen ve çok sık yapılan hatalar arasında yer alan bu yanlıştan dolayı sürekli yemek yeme ve kilo alma durumu meydana geliyor. Susadığınızı hissettiğiniz anda su içmeli, kesinlikle acıkmadan yemek yememelisiniz. Bol bol su tüketmek daha az yemek yemenizi sağlayacaktır.

Su ile Hem Sağlıklı Hem Uzun Ömürlü Bir Hayat!

Bununla birlikte özellikle gün içerisinde çok acıktığınızı ve bol bol yemek yemeyi düşündüğünüz anca hemen su içmelisiniz. Su açlığınızı bastıracak ve köreltecektir, aynı zamanda doygunluk hissi verecektir.

Suyun Faydaları

Su, her ne kadar kilo vermek isteyen bayanlar tarafından çok fazla tercih edilse de fazla tüketilmesi sakıncalı olan içecekler arasında yer almaktadır. Eğer gün içerisinde çok fazla spor yapıyor veya hareketli bir yaşantıya sahipseniz ortalama 12 ile 15 bardak, eğer sıradan bir gün geçiriyorsanız en az 8-10 bardak su tüketmelisiniz.

Suyun Kilo Vermek için Faydaları

İşte su ile vermek isteyenlere su hakkında bilinmeyen faydaları;

Su ile Kilo Vermek

İştah Kontrolü Yapmanızı Sağlar

Her öğün yemek sofrasında oturduğunuzda öncelikle bir bardak su içerek yemeğe başlamalısınız. Bu sizin o anki iştah kontrolünüzü yapacak ve daha hızlı doyma hissi verecektir. Fazlasını tüketmediğiniz zaman yediklerinizi daha hızlı sindirebilir ve yağlardan da kurtulabilirsiniz. Yemek sırasında da su içmek gereklidir. Yemek ile birlikte su tükettiğinizde hem metabolizma çalışma hızı artacak, hem de yediklerinizi daha kolay sindirebileceksiniz.

Atıştırmalıkları Engeller

Bayanların kilo almasında ve verememesindeki en büyük neden şüphesiz ki gün içerisinde tüketilen küçük atıştırmalıklardır. Pek çok diyetisyeninde önerilerinde yer alan su ile gün içerisinde atıştırmalık isteğinden uzak kalacak ve kendinize hakim olacaksınız. Ne yiyeceğinizi bilemediğiniz durumlarda bir bardak su içerek iştah kesebilirsiniz.

Daha Hareketli ve Enerjik Olabilirsiniz

Gün içerisinde bol bol su tüketmek, yorgunluğunuzu alacak ve daha dinamik olmanızı sağlayacak. Vücudun ihtiyaç duyacağı su miktarını karşılayacak olan su ile doğal ve sağlıklı bir hayata da merhaba diyebilirsiniz.