Bir esmer makyajı için ipuçları arıyorsanız, siyah saçlara sahipseniz doğru yerdesiniz.Siyah saç makyajı ipuçları için çok makyaj yapıyor olmanız önemli değil çok iyi izlenimci de olmalısınız.Etrafınızdaki çok beğendiğiniz doğal ve büyüleyici bulduğunuz kadınların cilt renklerini, göz renklerini ve saç renklerini inceleyin hangi tene hangi saça ve hangi göze en güzel yakışan makyajları cebinizde bulundurun.Sizin gbi cil ve saç renklerini sahip kadınlara yakışan makyaj renkleri ve yakışmayan makyaj tonları neler bunları çok iyi gözlemlemesiniz.Esmerler ve siyah saçlılar makyajılarınızı kendilerine uygun doğru şekilde yaptıklarında, ideal makyaj renklerini seçtiklerinde hiç bir kadın güzelliği ile yarışamaz.İşte Ekadınca olarak araştırdığımız ve gözlemlediğimiz esmerlere ve siyah saçlı kadınlara en çok yakışan makyajlar…

Eyeliner sizin sihirli makyaj yönteminiz

siyah sac renkli kadinlara yakisan makyaj

Sarışınlar ve kızıllar umutsuzca maskaraya ihtiyaç duyarken, sizin dert etmenize gerek yok. Tabii ki maskara sürerek  daha  büyük  daha dolgun muhteşem kirpiklere sahip olacaksınız.Bu yüzden sizin için sihirli olan eyeliner olduğunu unutmayın.Bu yüzünüzün çerçevesini sizin kaşlarınızı,daha çok dikkat çekecek. Ayrıca gözlerinize yeterince dikkat vermek ve gizemli görünmesini sağlamak için eyeliner siyah saçla harika uyum sağlar. Eğer gerçekten daha güçlü bir bakış istiyorsanız, likit eyeliner kullanın; daha dramatik etki ve çarpıcı olacaktır. Bu bir esmer ve siyah saçlı kadın için en iyi makyaj ipuçları biridir.

2. Siyah Saçlara Yakışan Göz Makyajı

siyah saclara yakisan goz makyaji

Çarpıcı çekik  göz makyajı seçin. Eğer gözlerinize dikkat çekmek istiyorsanız bir ışıltı seçin. Eğer dudaklar dikkat çekmek istiyorsanız, göz makyajı tercihinizi daha mat tonlarda seçin. Renk genellikle siyah ve naturel tonlar birlikte kullanıldığında  esmerler için göz makyajı seçimleri daha iyi görünüyor. Mor veya yeşil bazı tonlarıda güzel oluyor. Özel geceler için biraz daha dikkat çekici olmak isterseniz, pembe ya da bordo kahverengi tonlarında bir dokunuş ile karışık karamela deneyin.

3. Siyah Saçlara Yakışan Ruj Renkleri; Kırmızı, Nude

siyah saclara yakisan ruj renkleri kirmizi

Bir ruj için meyve ya da kırmızı tonları tercih ederken  siyah saçlı ve esmer tenli bayanlar daha şamslılar .Esmerler daha iyi görünüyor. Gerçek pembeler sarışınlar için iyi seçimlerdir. Kahverengiler Mercanlar ve tonları kızıllar için daha idealdir. Dut ve kırmızı renkli rujlar gerçekten esmeri göz kamaştırıcı yapan tonlardan. Bu rujları denemek ve sizde nasıl görüneceğini test etmek için özel bir gün seçin.

5. Kaşları vurgulayın

siyah saclar icin makyaj

Kaş aralılarınız üzerinde bir vurgulayıcı kullanın. Hafif aralık olan boşluklarınız varsa kalem ile doldurun.Kaşları vurgulamak yüzün bu alanın güzelliği odağı yapmak ve herhangi bir kusur varsa kapatacaktır.

siyah saclara yakisan kaslar siyah ve koyu saclar icin makyaj