Saçınızın rengini açmak ve daha parlak işiltılı saçlara sahip olmak mı istiyorsunuz saçınıza zara vermeden saçlarınızı doğal yollarla açabilirsiniz.İşte renk açıcı bitkisel yöntemler..

Balla saçınızı açabilirsiniz!

Bal
Balın içiersinde yer alan hidrojen peroksit sayesinde saçınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.
yarım fincan saç kremi içine 1 yemek kaşığı bal katın iyice karıştırın nemli saçınıza bu karışımı sürün ve plastik bone ile kapatın ,sekiz saat bekletip saçınızı saç kremi ve şampuanı karıştırıp yıkayın.

Limonla saçınızı açabilirsiniz

Limonda içindeki maddeler sayesinde saçınızn açılmasına ve gölgeli görünmesini sağlar,saçlarınız daha ışıl ışıl ve parla görünür.Daha etkili olması için taze sıkılmış limon suyuna ihtiyacınız var.

bir limon suyunun içine 3 bardak su koyun ,ve saçınızza bir sprey kutusu yardımıyla sıkın ,bunu güneşli bir günde yapıp güneşe çıkın.Limonun daha çok işe yaramsı için ısıya gerek vardır.Bu uygulamadan sonra mutlaka saçınıza bakım yapın yoksa saçlarınızı limon kurutabilir.

Papatya ile saçınızı açabilirsiniz.

Bu saçma taktiğini genelde herkes bilir.bu yönetem özellike solgun sarı saçlar için çok iyi bir tekniktir.saçlarınızı haftada bir kere papatya suyuyla yıkarsanız saçlarınıza pırıltı gelir.
2 fincan papatya çiçeçğini 6 fincan kaynar suda demleyin daha sonra soğuk iken nemli saça uygulayın.Çay saçtan akıtın ve bu şekilde ıslak yarım saat bekletin.Daha sonrasında saç kremi ile saçlarınıza bakım yapın.