Günümüzde milyonlarca bayan daha güzel göründüğü için açık saç renklerine ilgi duymakta. Bunun için kuaförlere giderek saçlarını açtırmak isteyen bayanlara saç tipine göre farklı çalışmalar uygulanarak saçların açılması sağlanmakta. Bu uygulamalardan en çok tercih edilen iki tanesi ise oryal ve boyayla açmadır. Bu uygulamalar içerisinde kimyasal madde içeren ürünler ile gerçekleştirilir iken olumsuz reaksiyon vermesi ve yanlış uygulanması sonucu pek çok sağlık sorununa neden olmaktadır. Eğer saçlarınızı açmak istiyor ve bunu daha doğal yöntemler ile yapmak istiyorsanız sizler için saç rengini doğal olarak açmanın yollarını aktarmak istiyoruz.

Limon ve Su Karışımı ile Saç Rengi Açmak

Tüm evlerin mutfaklarında en çok kullanılan gıdalar arasında yer alan limon, sadece yemekler için değil pek çok farklı sağlık ve güzellik konusunda da faydalıdır. Limon suyu ile saçlarınızı açmak çok kolay bir işlem olur iken sadece aşağıda sunacağımız dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat etmeniz yeterlidir.

 

Limon ve Su Karışımının Saça Uygulanışı

Limon ve su kullanarak doğal bir şekilde saçlarınızı açmak istiyorsanız bir büyük su bardağı kadar limon ile aynı bardak suyu karıştırmalı, bu karışımı da nemli şekilde beklettiğiniz saçlarınıza uygulayarak güneşin altında bir süre beklemelisiniz.

Limon ve Su Karışımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Limon ve suyun aynı oradan bulunması gerekmektedir.
 2. Karışımı saçlarınıza uygularken kesinlikle direk dökmemeli veya fırça ile sürmemelisiniz. Karışımı saçlarınıza uygularken boş bir sprey kutusu bularak içerisine döküp saçlarınıza sıkmalısınız.
 3. Karışımı ıslak veya kuru saça değil sadece nemli saça uygulamalısınız. Saçlarınızı nemlendirmek için yıkamalı, bir süre bekledikten sonra karışımı uygulamalısınız.
 4. Karışımı saçınıza uygulamadan önce şampuan, saç kremi ve benzeri içerisinde kimyasal madde bulunduran ürünler kullanmamanız gerekli. Bunun için 3 gün öncesinden saçlarınızı bu kimyasallardan uzak tutmalısınız.
 5. Saçlarınızın tamamını değil de sadece belli bir bölümünü açık renk olarak yapmak istiyorsanız sprey yerine pamuk yardımı ile karışımı açmak istediğiniz saç bölgesine uygulamalısınız.
 6. Karışımı saçlarınız ile birlikte saç köklerinize de uygulamanız durumunda saçlarınızın ve kökleri farklı renklerde görünmeyecek, uyumlu bir görünüm alacaktır.
 7. Karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra güneş ışını altına geçmeli ve yaklaşık olarak 40 dakika boyunca güneş altında saçlarınızı bekletmelisiniz.
 8. Saçlarınızı kesinlikle ama kesinlikle saç kurutma makinesi ile kurutmamalı, doğal olarak kurumasını sağlamalısınız.

 

Bal ve Zeytinyağı ile Saç Rengi Açmak

Sofralarda yer alan tüm yemeklere lezzet katan zeytinyağı ve özellikle kahvaltıların vazgeçilmez gıdaları arasında yer alan bal, lezzetleri kadar diğer faydaları ile de dikkat çekiyor, tercih ediliyor. Bal ve zeytinyağı karışımı ile saç renginizi doğal bir şekilde açabilirsiniz.

 

Bal ve Zeytinyağı Karışımının Saça Uygulanışı

Taze süzülmüş saf bal ile saf zeytin yağını cam bir kap içerisine ilave ediyoruz. Karışım için gerekli olan malzemelerin miktarı ise saçların yoğunluğu ve uzunluğuna göre yarım bardak ile 1,5 bardaktır. Karışımı tahta bir kaşık yardımı ile karıştırıp hazır hale getiriyoruz.

Bal ve Zeytinyağı Karışımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Karışım oldukça etkili olduğundan sadece saçlarınızın belirli bölümünü açmak istiyorsanız uygularken dikkatli olmalı, yavaş hareket etmelisiniz.
 2. Karışımı saçınıza uyguladıktan sonra yarım saat bekletmelisiniz. Karışım etkili bir karışım olduğu için saçınızda ne kadar uzun süre beklerse o kadar açılmasına neden olacaktır.
 3. Karışımı saçınızda beklettikten sonra ılık su ile dakikalarca yıkamalı ve saçınızda hiçbir yapışkanlık kalmamasını sağlamalısınız. Saçı ılık su ile yıkadıktan sonra şampuan ile temizleyebilirsiniz.