Rengarenk Buz Küpleri

Kasım 4, 2018
17 Görüntüleme
 

Yaz, kış, gece, gündüz ayırt etmeden evimizde türlü misafirler ağırlıyoruz ve türlü içecekler ikram ediyoruz. Bazen de çok daha güzel bir sunum yapmak geliyor içimizden ama aklımıza bir şey gelmiyor renklendirmek adına. Sadece misafirlerimize değil elbet, bizler de her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyoruz. Bu yazımızda sunumlarınızı lezzetlendirecek ve renklendirecek buz küpleri yapacağız.

Salatalarınızın içine koyacağınız naneyi limonu ve zeytinyağını bir buz küpünde buluşturabilirsiniz. Sıvıları karıştırın ve içine taze nane ya da dilediğiniz baharatı koyun. Salatanızı servis etmeden 15 dakika önce çıkarmanız yeterli.

Sodaların, gazozların hatta suların içerisine dondurduğunuz meyve sularını ya da meyve pürelerini atabilirsiniz. Su içmeyi çok sevmeyen biriyseniz bu renkli oyun size su tüketmeyi sevdirebilir.

Meyve suyunun yanı sıra meyveleri de bütün ya da dilimlenmiş olarak suyla veya meyve suyuyla birlikte dondurabilirsiniz. Kocaman bir limonata bardağının içinde buzun içine hapsolmuş bir dilim limon ve bir yaprak nane sizce de harika görünmez mi?

Soğuk kahveler daha soğuk kalsın diye içine buz attığımızda su zamanla kahvemizin tadını kaçırıyor. Bunu önlemek için su yerine süt kullanabileceğimiz gibi biraz dondurmayı eritip, içine çözünmüş kahve koyup tekrar dondurabiliriz. İnanın tek başına buz dahi lezzetli olacaktır.

Bardakların içine atmak kadar, şişeleri soğutmak için kullandığımız buz kovalarındaki buzları renklendirmek de keyifli olabilir. Bunun için meyvelerin yanı sıra çiçekleri kullanabilirsiniz. Bu ince ayrıntı geceyi daha romantik yapacaktır.Siz ne düşünüyorsunuz?