Peelin nedir tam anlamıyla bir tanım yapmaktan ziyade yöntemleri üzerinden tanımını öğrenmiş olacaksınız. Eski Tarihi dönemlerde bazı insanlar aslında Peeling yüz gençleştirme gibi bazı bitkileri derinin yaşlanmasına karşı tedavi nitelikli olarak kullanmışlardır.
Şimdilerdeyse peeling uygulamalarıyla derinin en üst kısmı (tabakası) uzaklaştırılarak virg Peeling yüz gençleştirme ile ince kırışıklıklar ortadan kaldırılıyor diyebiliriz.

Yüzeysel Peeling

Yüzeysel peelingle ince kırışıklıklar yokedilirken aynı zamanda gözün dış kısmındaki kaz ayakları ve kaşların arasındaki kırışıklıklar ortadan kaldırılamıyor. Derinin en üst tabakası bir kaç gün içinde dökülüyor ve 5-6 ay süresince ayda bir olmak üzere yüzeysel peeling uygulanması öneriliyor. Genel olarak bu işlem için glikolic asidvirg Peeling yüz gençleştirme resorsinol ve salisilik asid gibi maddeler kullanılıyor..

Derin Peeling (Phenol Peeling)

Derin peelin genellikle fenol (phenol) kimyasal maddesi kullanılarak yapılır. Soyma işleminden sonra kırışıklıklarda da büyük oranda düzelme görülür. Lazer ve dermabrazyondan daha iyi sonuç veriyor. Özellikle açık tenli kişilerde tercih ediliyor çünkü işlem sorasında açık renkte lekeler kalabiliyor.

Orta Dereceli Medium Peeling

Ciildin canlılık kazanması ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasında oldukça etkili bir yöntem. Hem ince kırışıklıkları ortadan kaldırıyor hem de cilt lekelerini tedavi ediyor. Akne skarlarının ve derin kırışıklıkların tedavisinde etkili değil. Ciltte sıkılaşma da sağlayan medium peeling Peeling yüz gençleştirme ciltte leke de bırakmıyor ve işlem yarım saatte bitiyor.
Mikropeeling
Yüzlerdeki pürüzler bir şekilde azaltıyor ve Peeling yüz gençleştirme sistemi ile cildi yumuşatıyor Peeling yüz gençleştirme gözenekleri küçültüyor ve lekeleri epey azaltıyor. Mikro peelingde de durum şu şekilde; yüzeysel deri tabakası dökülür ama bu dökülme diğer peling yöntemlerindeki kadar belirgin bir şekilde değildir.