Popo için Egzersizler, kalça için egzersizler diye nette arama yaptığınızda bir sürü gereksiz bağlantı açılır! ! Benim kişisel spor hocamın önerdiği ile birçok egzersizi ve hareketi sizler için paylaşacağım . Burada mükemmel bir popo için en iyi 16 egzersiz var .Size haftada 3 gün yaparak daha fit yapacak , sarkık kalça ve popo için en etkili  egzersizler…

1. ÖN HAMLE HAREKETİ
kalca ve popo egzersizleri

Ön hamle popo için mutlaka iyi egzersizden biridir. Başlamak için kalça üzerinde elinizi belinize koyup dik durmalısnız. Diz 90 derecelik bir açıyla ileri , diz bükmeden, bir bacağınız ile ileriye doğru büyük bir adım atın. Daha sonra geri adım. Her bir bacak ile 15-20 kez tekrarlayın.

2.YAN HAMLE HAREKETİ

kalca ve popo icin yan hamle hareketi
Bir yan hamle, bir ön hamle çok benzer bir egzersiz sadece tek bir bacak ileri doğrudan adım, siz (sağ bacak ile) ileri ve sağa gidersiniz ya da (sol bacak ile) bırak.  Bu dengeyi korumak zor!
3.ARKA HAMLE

kalca ve popo icin arka hamle egzersizi

Yine, bu ön hamleye çok benzer bir popo egzersizi, sadece (bunu tahmin!) Yerine öne çıkma, geriye doğru adım olacak. En azından ilk başta, bir düşüşü önlemek için biraz daha yavaş ön hamle daha yapmak zorunda kalabilirsiniz.

4. ÇÖMELME
kalca ve popo eriten egzersizler

Bunlar benim popo egsersizi için favori hareketlerimdir. Arkanızda bir sandalyede oturmak için gidiyoruz gibi Sırtınız düz, bodur tutarak, daha sonra, düz durarak ellerini ve kollarını başında birleştir. Uyluk zemine çok baskı  olduğunda durdurun, ve dizleriniz 90 derecelik bir açıyla bükün. Bu size dengenizi korumak için yardımcı olur,  bir duvara dayanıyormuş gibi durun.

5. KOŞU

popo ve kalca icin egzersizler

Koşu sadece büyük kardiyo değil! Ayrıca popo için harika bir egzersiz! Hatta iyi bir koşu ya da yürüyüş  size tek başına yardımcı olabilir.
6.. BACAK KALDIRMA
popo eritmek icin bacak kaldirma egzersizi
bacaklar ile sırt düz  ve  havada bir bacağı düz yükseltin. Dizi eğmemeyi deneyin! Ardından, kollarınızı ve ellerinizi yere düz koyun  yerden kalçanızı kaldırın. Beş saniye boyunca tutun. Her bacak ile on-on beş kez tekrarlayın. Yanmayı hissedin! Bu hemen hissedeceksiniz popo için harika bir egzersiz!

7. STEP-AEROBIK
kalca ve popo eritmek icin STEP AEROBIK egzersizleri

Yapmanız  gereken  basit bir yukarı ve aşağı adım ile yapabilirsiniz,  step-aerobik popo için harika bir egzersiz olabilir! Favori egzersiz için sevdiğiniz bir şarkı açın.Eğer özellikle motive  istiyorsanız , aerobik video ile  birlikte adımları deneyin.

8. BALE
bale egzersizi
Hiç sarkık popolu  bir balerin gördünüz mü? Olamaz! Temel bale pozisyonları ve hareketlerinin çok da iyi popo egzersizleri olmasıdır. Yetişkin başlayanlar için bir sınıfa kayıt  olabilirsiniz.

ENGEL ATLAMA HAREKETİ
KALCA ERİTME EGZERSİZLERİ
Sadece mesafe koşuları değil yüksek atlamalar ve zıplamalar popo ve kalça için harika sıkılaştırıcı bir egzersizdir., Bunu deneyin koşunuza  engelleri ekleyin. Her nasılsa sıçrama hareketi ile popo ve kalçalarınız kısa sürede sıkılaşacak.

10.İLERI  UZANMA
POPO ERİTME EGZERSİZLERİ
Düz bir şekilde yere oturun bacaklarınızı düz bir şekilde uzatın.Ayaklarınıza doğru uzanıp ellerinizi ayaklarınızda birleştirin.Kafanızı ayaklarınıza doğru düz bir şekilde uzatın.Bacaklarınız ve kalçanız gerilecek ve kaslarınız güçlenecektir.

11. TEK BACAK KALDIRMA
popo eritmek icin tek bacak kaldirma egzersizi
Bu hareketi  yavaş yavaş on beş saniye boyunca bacağınızı yukarıda tutarak, önünüzde bir bacağınızı  kaldırın. Yavaşça indirin, daha sonra diğer bacağa geçin. 12 ila 15 kez tekrarlayın.
12. MERDIVEN STEP
popo eriten merdive step egzersizi
Bu egzersizi  popo için spor salonunda tasarlanmış bir merdiven spor aletinde yapabilirsiniz . Merdiven-step de büyük bir kardiyo, ancak zayıf dizleriniz varsa yapmayın.
13.TEK BACAK ÇÖMELTME EGZERSİZİ
kalca eriten egzersizler

Önünüzde ellerinizle, dik durun. İleri tarafa ayaklardan birini uzatın, sonra yavaş yavaş diğer dizi bükürek  90 derecelik bir açıyla kendinizi aşağı indirin.

14.PLANK
kalca eriten egzersiz hareketleri
Mide aşağı kendinizi desteklemek için dirseklerinizi kullanın, . Parmak uçlarında kendinizi yukarı itin, bacaklar düz, gergin, ve durabildiğiniz kadar  bu tahta konumda düz  kalın

15.BİSİKLET SÜRME
bisiklet ile kalca eritme egzersizi
Sabit bir bisiklette veya sürülen bir bisiklette bu egzersizi yapabilirsiniz, bisiklet  popo için başka bir fantastik bir egzersizdir. Eğer açık havada sürüyorsanız , güvenliğiniz için bir kask takın.

16.YOGA!
KALCA ERİTME SPORLARİ

Yoga genel kaslarınızı tonlama, ve size denge vermek için çok iyi, aynı zamanda popo egzersiz için iyi bir yoldur!