Merhaba arkadaşlar bugün çağımızın sorunu olan ve teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi sayesınde hem bayanların hemde erkeklerin  istenmeyen kıllardan ve tüylerden  lazer epilasyon  tedavisiyle nasıl kurtulabileceklerinden bahsetmek istiyorum.

Pekala ne olduda insanlarımız bu şekilde bir tedavi sürecine girme ihtiyacı hissetti? Tabiki yiyeceklerin içeçeklerin yanı sıra hormon bozukluklarınında büyük bir etkisi bulunmaktadır. İnsanlar bu kadar çaresiz ve mutsuz eden bu olaylar çagımızda yeniliklere yol açmış ve insanları cımbız ağda ve tüy dökücü adı altında satılan  ve insanların çaresizliklerinden dolayı satın aldıkları ve uyguladıkları zahmetli ve zaman alıcı şeyler ortadan kalkmıştır..

Şu an güzellik salonlarında insanların hizmetine sunulan lazer epilasyon çağın bir mucizesi olarak öne çıkmaktadır. Pekala bu lazer epilasyon herhangi bir zararı varmıdır? Şu ana kadar herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Fakat takdir edersinizki uygulanan ışık demetleri vucutta geçiçi kızarıklar ve hafif şiddetli yanmalara neden olabilmektedir. Lazer epilasyon uygulanan bölgeler kesinlikle güneş ışıgına maruz kalmamalıdır. Ve direk güneşe maruz kalan bölgelerde ise en az 40 faktörlük güneş kremleri sürülerek o şekilde dışarı çıkılmalıdır… Bu işlemler güneşe çıkmadan en az yarım saat önce yapılması gerekmektedir. Lazer epilasyon süreci özel kliniklerde yapılmaya başladıktan sonra 3. seansta etkisini göstermekte ve uygulanan süreç kılın yoğunlu ve tenin rengine bağlı olmakla beraber 5- 8 seansta kurtulmanızda mümkün olmaktadır. Hamile bayanların lazer epilasyon yaptırmaları ve yan etkileriyle alakalı herhangibir sonuç bulunamamıştır. Ama hamile olan bayanların bu tür tedavilere başvurmamaları gerektigini savunuluyor .