Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

0

Kışın sert geçen havalar kuru ciltlere daha çok zarar vermekte. Burada önemli olan cildimize destek için özel bakımlar yapabilmemiz. Soğuk havanın zararlarına karşı önlem alabilmek.Dikkat etmeniz gereken önlemlerle ilgili size birkaç önerim olacak..

Güneş koruyucu kremlerinizi rafa kaldırmayın!

Kış geldi sert havalar başladı nasıl olsa diyerek güneş koruyucularınızı kaldırmayın.

Güneş hep var soğukta cildinize daha çok kötü etkide bulunur bunu dikkate alın ve evden çıkmadan önce yine güneş koruyucu kreminizi uygulayın

Cildiniz kuru ise nemlendirici kremlerinizi kışın daha yoğun kullanmaya özen gösterin ve daha çok yağ oranı yüksek nemlendiricileri tercih edin, daha çok işinize yarayacaktır.

kışın sert geçen hava sadece kuru ciltlere değil herkesin sorunu kuruyan ve yara olan dudaklarınızı bir fırça yardımıyla nazikçe ölü derisinden arındırın ve dudak stikleriyle süreli nemli kalmasını sağlayın, bu işlem çok işinize yarayacak

Eldivenlerinizi sadece kar yağdığında değil tüm kış boyunca giymeyi unutmayın. Elleriniz soğuk hava etkisi ile daha çok çatlar ve kurur. Bol bol su için cildinizin kuru olmaması için kışın da sık su içmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.