Bu yazımda bayanlara külot alırken dikkat etmeleri gereken birkaç bilgi vereceğim. Tercih edilecek külot tam olarak vücuda oturmalı ve hareket kabiliyetinizi sınırlamamalıdır. Vücut ölçülerinize uygun olmayan iç çamaşırları size çeşitli sıkıntılar yaratabilir ve çalışıyorsanız konsantrasyon bozukluklarına neden olabilir.

Mümkün olduğunca pamuklu külot tercih edilmelidir. Bunun nedeni pamuklu kumaşların diğer sentetik kumaşlara nazaran çok daha hijyenik olmalarıdır. Hijyenik yıkama sıcaklıklarında pamuklu kumaşlarda bozulma olmayacağı için hijyenik yıkamaya uygundur.

Kullandığınız külot sizi sıkmamalıdır. Eğer aldığınız külot kalçalarınızı ve ön tarafınızı sıkıyor ise, bu bölgelerdeki kan dolaşımı azalacaktır ve kan dolaşımının azalması çeşitli sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Külot kullanımında dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de doğru renk seçimidir. Renk seçimi mutlaka kıyafetinizin rengine uyumlu olmalıdır. Örneğin siyah bir kıyafet giyiyorsanız iç çamaşırınız da muhakkak bu koyu renk veya siyah olmalıdır. Aksi takdirde belli olacaktır.

Tüm bunların sonucu olarak; almış olduğunuz külot üzerinize rahat oturuyor ve hareket kabiliyetinizi sınırlamıyor ise bu sizin için doğru seçimdir.