Mutlu kulaklıklar, mutlu insanlar demektir bence. Eğer kulaklığınızı almak için elinizi çantanıza attığınızda hiç bir şeye takılmadan ve kabloları birbirine dolanmadan elinize gelen mutlu bir kulaklığınız varsa, siz de mutlu olursunuz öyle değil mi? Peki bu durum ne kadar mümkün?

Size vereceğimiz tavsiyelerden sonra pek mümkün. 🙂

İlk işimiz kulaklığı mutlu etmek. Bunun için bir çok seçenek var. Ojelerle boyayabileceğiniz gibi maskeleme bantlarıyla da kaplayabilirsiniz. Rengarenk ipleri kablolara sarabilirsiniz de. Farklı düğümleme seçenekleriyle kendi tarzınızı da oluşturabilirsiniz. Ancak bunun uzun zaman alacağını söylemeden geçemeyeceğim.
Artık kulaklıklar mutlu olduğuna göre bizleri mutlu edecek kısıma geçebiliriz. Bunun için de oldukça seçenek var.

kulaklarınızı mutlu edin (2)

Kapaklı şeker kutularının içine kulaklığı koyup çantanıza atabileceğiniz gibi, kutunun üzerinden delikler açıp halka takarak çantalarınızın kenarına hatta pantolonunuzun kemer köprülerine de takabilirsiniz. Kutuyu dilediğinizce süsleyerek tarzınızı yansıtabilirsiniz.

kulaklarınızı mutlu edin (3)

Bir diğer seçenekte 2 adet tahta mandalı düz kısımları birbirine gelecek şekilde yapıştırarak üstteki kısıma kulak kısımlarını kıstırıp kabloyu doladıktan sonra alt kısmına da telefona bağlanan kısmını kıstırıp çantanıza atabilirsiniz.

kulaklarınızı mutlu edin (4)

Evinizde biraz kumaş parçası ve bir düğme varsa kumaşınızı belirlediğiniz ölçülerde kesip düğmeyi diktikten sonra  düğmenin ulaştığı yere ilik açıp bu seçeneği de tamamlamış olabilirsiniz.

kulaklarınızı mutlu edin (5)

Tercihiniz hangisinden yana olursa olsun hem kulaklıklarınız hem siz mutlu olacaksınız ve belki defalarca dinlemiş olduğunuz şarkılarda yeni güzellikler keşfedeceksiniz.