Kısa Saç Makyajı

2014 Makyaj trenlerine uygun makyaj önerilerimizdem kısa saç makyajını araştırdık.Bu makalemizde kısa saç makyajı nasıl olmalı, makyajınızı yaparken nelere dikkat etmelisiniz yazımızdan ve göreselllerimizden inceleyebilirsiniz.

Kısa saça en çok yakışan makyaj teknikleri var ,ten renginizie uyum sağlayan tonlarda doğal görünen yüz makyajı yanında dadaklar daha hareketli olan renklerle bütünlük sağlanmalıdır.Koyu ve yapay duran makyajlar size yakışmaz.

kısa saçlılar için makyaj

kısa saçlılar için makyaj

Ruj Tercihleri:

Kısa saçlı bayanlara daha çok ten rengine yakın renkler  , fuşya, nar çiçeği renklerde rujlar çekici gösterir.Hafif pırıltılı rujlarda tercih edebilirsiniz.Mat dudak renginize yakın renkli rujlar daha kalıcı durduklarını düşünüyorum tabi seçimi zevkinize göre yapabilirsiniz.

 Fondeteten Tercihleri

Fondöten seçimlerinizde parlak ve yağlı fondötener seçmemelisiniz.Doğal durmalı, teninizin bir ton açığı sizi çok daha güzel gösterebilir.

 Göz Makyajı :

Kısa saçlı bayanlara koyu gri ve siyah renklerde vurgulu göz makyajı çok yakışıyor.Kirpikler önplanla gözler etkili ve buğulu en çok yakışan göz makyajı arasında, ruj renginizde pembe olursa oldukça uyumlu ve hoş olacaktır.

kısa saç makyajı

kısa saç makyaj

 

kısa saç makyajı nasıl olur

kısa saç makyajı nasıl olur