Siz de makyaj ve güzellik ile ilgili önerileri öğrenmek hatta uygulamak istiyorsanız bu yazımız size göre. Her kadının ortak derdidir aslında kırışıklık. Bu aslında dikkatli ve düzenli işlemlerden sonra sorun olmaktan çıkıyor. Yaşlandıkça bu kırışıklıkları yok etmek de epey zorlaşıyor tamam ancak en azından daha güzel bir görünüşe sahip olmaya engel olamayacaklarıı belirtmek isterim. Haydi şimdi kırışıklıklar için pratik çözümlere bir göz atalım.
Bu yöntem ömürlük
Kremler bitkisel çözümler plastik cerrahi ve yardımcı yöntemleri bir kenara bırakıp Lourdes Julian Doplito Çabuk’a kulak verin! Çabuk dördüncü çocuğunu doğurduktan sonra hem doğum sırasında aldığı kiloları vermek hem de yüzünü toparlamak amaçlı hareketler yapmaya başlıyor.
Dört yıldır yapıyor
Uzun yıllar Amerika’da yaşayan Lourdes dört yıldan bu yana yüz yogasıyla botoksa gerek kalmadan Türkiye’nin her yerinden gelen kadınları güzelleştiriyor.
Farkı fark edeceksiniz
Dört seansta (her seans ikişer saat) öğretilen yüz yogasının ücreti 450 YTL. Verdiğiniz bir defalık ücretle hareketleri ömür boyu yapma şansınız var. Yüz yogası için gelenlerin eski ve yeni yüzlerinin fotoğraflarını da çeken Lourdes işini büyük bir ciddiyetle yapıyor.
Egzersizleri ayna karşısında yapın
Evde işte kolaylıkla yapabileceğiniz yüz egzersizleri ile cerrahi yöntemlere başvurmadan acı çekmeden kırışıklık ve sarkmaları önleyebilirsiniz. Yüz kusurlarınızı giderin. Yani kendi söküğünüzü kendiniz dikin!
Öncelikle elinize bir ayna alın ve bütün hareketleri ayna karşısında yapın. Yaptığınız hareket esnasında yüzünüzün başka bir yerinde çizgi oluşmamasına dikkat edin. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın!
Balon egzersizi ve önerileri
Balonu ilk hafta bir elma kadar şişirin. İkinci hafta greyfurt kadar şişirebilirsiniz. Eğer kendinizi iyi hissediyorsanız üçüncü hafta karpuz kadar şişirebilirsiniz. Balon hareketiyle hem yüz kaslarını çalıştırmış olacak hem de hücrelere oksijen taşıyacağınız için daha genç görüneceksiniz. En az üç defa tekrar edin. Hareket bittikten sonra bir dakika konuşmayın. Dudaklarınız silikonlanmış gibi olacak.
Kaş ortasındaki çizgi için önerile
Sol elinizin orta parmağını kaşlarınızın ortasına hafifçe bastırın. Diğer elinizin orta parmağıyla aynı hizada alnınızın üst kısmına hafifçe bastırın. Sol elinizle kaş ortasından yukarı diğer elinizle saç köküne yukarı doğru masaj yapın. İki elinizi kullanarak hareketi birkaç defa tekrar edin.
Düşük kaşlar için öneriler
Düşük kaşlar yüz ifadesini olumsuz etkiler. Mutsuz bir görüntü vermeye başlarsınız. Bunun için yapmanız gereken çok basit bir egzersiz var.
Ellerinizi kaşlarınızın üstüne koyun ve kaşları kırıştırmadan yukarı doğru tutun. Elleri sıkıca kaşlara yapıştırın. Ardından kaşlarınızı çatın. Bu hareketi en az üç defa tekrar edin.