Evimizin en önemli yerlerinden olan salonlar hakkında en çok soruların başında gelen Kare salonlar hakkında merak ettiğiniz ince ipuçlarını sizlere verelim. Kare şeklindeki salonlar nasıl döşenmeli gibi soruların cevaplarını arayan müşterilerimize ince detaylar hakkında bilgi verelim.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kapınızın salona nereden açıldığı yönünde olacaktır. Eğer kapınız salona tam ortadan açılıyorsa bu konuda herhangi bir endişe taşımanıza gerek yoktur. Çünkü sol taraf oturma grubunu alarak bu sorunun ortadan kaldıracaksınız. Sol tarafa aldığımız oturma grubunun hemen sağına ise yemek masamızı alarak salonumuzun düzgün bir şekilde yerleşmesine imkan veriyoruz. Ancak burada dikkat edilecek hususların başında gelen en önemi ayrıntı ise ışığın nereden geldiği yönünde olacaktır. Güneşin geldiği yöne dikkat ettiğimiz zaman oturma grubumuz güneşin geldiği bölüme yerleştirilerek güzel bir tasarımı elde etmiş olacağız. Ancak mutfak eğer sağ cephe de mi yoksa sol cephede mi diye baktığımız zaman yemek masamızı mutfağın yakın kısmına yerleştirerek servislerimiz kolay bir şekilde yapmamıza imkan tanımış olacağız.

Bizim sizlere burada tavsiyemiz mutfağın bulunduğu bölümden salona doğru küçükte olsa bir pencere açarak mekanın daha zengin görünmesine imkan tanımak olacaktır. Bu durum karşısında kare salonunuz artık son derece geniş bir görüntü ile misafirlerinize ve sizlere hizmet verecektir.

LİNK: Kare şeklindeki salonlar nasıl döşenmeli?