Her kadının kendince uyguladığı güzellik sırları olabilir. Gece yatmadan önce, sabah kalktıktan sonra, sürdükleri doğal karışım ve maskeler gibi. Hatta herkese faydası olabilecek, makyaja yönelik ipuçları vardır.

Sizi güzelleştirebilecek birkaç pratik çözümden bahsedelim;

  • İnce dudaklılar için, dudaklarını büyük ve dolgun göstermenin doğal yolları vardır. Bunun için ilk önce dudak kalemi kullanmayı öneriyoruz. Dudak kalemi ile dudak çizgisinin bir tık dışında çerçeve çiziniz ve dudak kalemi ile aynı renkteki rujunuzla çerçevenin içini doldurun. İnce dudaklı kişiler koyu ve mat renkli rujlar yerine, açık ve parlak renkli rujlar tercih etmelidir. Çünkü koyu renkler dudakları daha da ince gösterecektir.
  • Koyu ve canlı makyajdan korkmayın. Bu renkleri iddialı ve abartılı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat doğru yöntemlerle göz alıcı göründüğünüzden emin olabilirsiniz. Koyu renkli ruj kullanmak istediğiniz zaman, rujunuzu sürdükten sonra üzerinden biraz silin. Böylece koyu renk sizi korkutmayacaktır. Far kullanırken de hafif dozda sürmek, zamanla sizi cesur makyaja alıştıracaktır.
  • Kullandığımız makyaj fırçaları, cildimizde sivilce oluşumuna neden olabilir. Bu yüzden fırçaların haftada 1 kez yıkanması olumlu yönde etkili olacaktır.
  • Uzun ve gösterişli kirpikleri kim sevmez ki? Kirpiklerinizi kıvırın, sonra maskarayı alttan yukarı doğru yavaşça uygulayın. 1 dakika kurumasını bekleyin, daha sonra ikinci katı sürün.
  • Yaz aylarında ellerimizin daha fazla suyla temasından dolayı, kenarları daha çok soyulan ojeler kötü görünebilir. Bu sebeple hergün yenilenmesini tavsiye edebiliriz.