Bedenimiz her ne olursa olsun, hepimiz bazen biraz güvensiz veya biraz kilo almış hissederiz. Hele ki yılın bazı zamanları hafiften bir kilo alma durumuyla birlikte derimizi biraz daha gergin ve güzel hissederiz. Ancak kilo aldığımızın da ilk belirtilerindendir. Etrafınıza bir göz gezdirirseniz kilolu insanların derileri çok daha sıkı ve güzel görünür. Çünkü herhangi bir kırışıklık veya çizgi oluşumu olmaz. Bu da cilt güzelliğini bakış açısından önemli ölçüde etkiler.

Her neyse konumuza dönecek olursak; bu tür küçük problemler karşısında elbise seçimlerimize dikkat ederek daha ince ve fit görünebiliriz. Şimdi bu başlıklara değineceğiz. Galerinin diğer sayfalarına da göz atmayı unutmayın.

Göğüs kısmındaki fazlalıkları gizlemek için V-yaka veya kaplumbağa yaka kıyafetler tercih etmelisiniz. Bir kolye tercih edin. Ama kalın aksesuar seçimlerinden kaçının. Dikkat dağıtmak adına küçük detaylar kullanarak bakışları kilonuzdan uzaklaştırabilirsiniz.

Pantolon

Eğer uzun bacaklarınız varsa lastikli pantolun ve gevşek bir bluzu kombinleyip büyük boy bir ceket giyin. Kalçayı dengelemek için alev veya geniş pantolon seçin. Eğer minyon tipliyseniz çan botlardan kaçının. Gizlemek istediğiniz yer arkanızsa yüksek belli bir pantolon ve ceket seçimiyle kapatabilirsiniz.

Bel

Eğer ince bir beliniz varsa bir kemer ile biraz kapatmaya çalışın. Bu sizin görünümünüzü biraz değiştirecek ve ince belinizin yanında çok kilolu görünebilecek yerlerinizi gizlemiş olacak. Taç ve kırpılmış etek ve köşeli bir ceketle de bel görünümünüzü düzenleyebilirsiniz. Özellikle kum saati figürü oluşturarak da mükemmel bir stil oluşturabilirsiniz.

Eğer aksine ince bir beliniz yoksa hafif kumaştan ve dikey çizgili figürleri olan elbiseler giyin. Kesinlikle kemerden uzak durmaya çalışın. Çünkü alt ve üstten patlatarak kilolu gösterecektir. Tişört veya üstünüze giydiğiniz şeyleri asla pantolonunuz için sokmayın. Bu da sizi fazlasıyla kilolu gösteren bir uygulamadır.

 

Küçük göğüsler ve kıvrımlı kalçalar?

Eğer armut biçimli bir görüntüye sahipseniz, trapez veya çan gibi genişleyen siluette kıyafetler seçin. Bol giyerek de bu görünümü engelleyebilirsiniz. Ama bol derken de abartmamak ve renk seçimine dikkat etmek lazım. Eğer atletik veya uzun bacaklara sahipseniz kısa giysiler seçin.

 

 

Renk

Karanlık gölgeleri ve pastel tonları tercih ederek ışıktan faydalanın. Bu madde doğru yapıldığında çok etkili sonuç alabilirsiniz. Yukarıdaki resimden de farkı görebilirsiniz. Kombinasyon ve desenlere dikkat edin. Gizlemek istediğiniz bölgeleriniz üzerinde çok fazla desen giymeyin. Koyu renk veya iki renk kombinasyonu bu konuda her zaman en iyisidir.

Aksesuarlar

Bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlamak için sivri uçlu ve diz boyu çizme tercih edin. Uzun ve ince ayak bilekleriniz varsa 4-5 cm topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Topuklar kesinlikle ince olmalı. Kalın topuklu ayakkabı tercih etmeniz de bir diğer yanlış olacaktır. Orta boy veya büyük boy çanta tercih edin. Cüssenizde kaybolup giden uyumsuz çantalar seçerseniz sırıtacak ve kilonuza vurgu yapacaktır. Akşamları döpiyes tarz ile üst kısımlarda daha toplu bir görünüm yakalayabilirsiniz.