Bir önceki yazımızda sizlere hosteslik başvuruları hakkında bilgiler vermiş, fiziksek özelliklerden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise gerekli fiziksel özellikleri detaylı inceleyeceğiz.

Hostes adayı kadınlarda aranan fiziksel özellikler başvuru yapılan şirketlere göre değişiklik gösterir. Bazı şirketler 165 CM aday arar iken, bazıları 163 CM aday tercih edebilir. Şirketler kendi belirledikleri kriterlerini web sitelerinde veya gazetelerde ilan ederler. Boy ve kilo indeksi de yine tercih sebeplerinden biridir.

Gelelim en çok merak ettiğiniz soruya. Kabin memurları güzel olmalı mıdır? Güzellik, kişiden kişiye değişiklik gösteren bir kavramdır.  Bu nedenle tercih esnasında güzellik değil, halk arasında “eli yüzü düzgün” olarak tabir edilen normal kabul edilir bir güzellikte olmak yeterlidir.

Hostes adayı olacak bayan karakteristik olarak temiz ve toplu olmalıdır. Daha öncede bahsettiğimiz gibi şirketi ile yolcular arasındaki tek bağlantı kabin memurlarıdır. Bu nedenle şirketin görünen yüzü olarak, Üzerlerine giydikleri üniformayı düzgün taşımalıdırlar. Saç, tırnak ve makyaj bakımı birbirini tamamlamalıdır. Özellikle makyaj ne çok aşırı ne de az olmalıdır. Orta derece en uygunudur.

Kabin memurları doğrudan yolcularla ilgilendikleri için sosyal iletişimi de sürekli olarak ölçülür. Kendini net ve açık şekilde ifade edebilen adaylar tercih sebebidir.