Eğer geniş kalçalı iseniz iç çamaşırı alırken renk olarak siyah, kahverengi gibi koyu renkler tercih etmelisiniz. Çünkü bu renkler geniş kalçalarınızı daha küçük göstereceklerdir. Popoyu kaldıran, sıkılaştıran korseli külotlar kullanarak ta vücudunuzun daha dar ve sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer çizgili bir külot almaya karar verdiyeseniz mutlaka ama mutlaka çizgilerin boyuna olmasına dikkat etmelisiniz. Boyuna olan çizgiler kalçalarınızı olduğundan daha dar gösterecektir. Ancak enine çizgiler alırsanız boyuna çizgilerin tam aksine geniş olan kalçalarınızı olduklarından daha geniş göstereceklerdir.  Likralı külot modelleri de dağınık ve geniş olan kalçalarınızı toplamakta size yardımcı olur.

Geniş kalçalı ve g-string kullanmak istiyorsanız size tasiyemiz kullanmamanız yönünde olacaktır. Çünkü G-Stringler kalçalarınızı sıkıp bir arada tutamayacağından dolayı kalçalarınız geniş ve dağınık görünecektir. Göbeğiniz var ise yüksek kesim külotlar tercih etmelisiniz. Ancak göbeğiniz yok ise düşük kesim külotlarda tercih edilebilir.