Kimyasal içeren şampuanlar ve saç kremlerini kullanmak istemeyenler için doğal ve evde yapılmış bitkisel ürünler ,hemen her evin mutfağında bulunan son derece sağlıklı malzemeler kullanılarak kolaylıkla hazırlanabilecek malzemelerden oluşan en sağlıklı kremler olarak kullanmaktan çekinmeyeceğiniz  karışımlardır. Doğal Saç kremleri saçın kurumuş uç kısımlarını yumuşatmak üzere kullanılarak saçların daha hızlı uzamasına dolaylı yoldan katkıda bulunurlar ve saçın çok daha parlak ve sağlıklı olasına yardımcı olurlar. Yumuşak ve sağlıklı saç uçları neme doymuş haliyle kırılmaz ve buna bağlı olarak her zaman daha canlı ve parlak gözükür.

Sizlerinde evdeki doğal gıda maddeleri ve doğal yağlardan oluşan oldukça basit tariflerden faydalanarak kolaylıkla yapabileceğiniz en etkili bir kaç tarifi paylaşmak istiyoruz Patates Kabuğu ile Doğal Saç Kremi Yapımı
1 tane patates kabuğu
3 damla lavanta
4 çay bardağı su
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemelerin hepsini karıştırdıktan sonra ocağa alarak 5 dakika süreyle kaynatın ve daha sonra demlenmeye bırakın. Demlenen karışımı süzün ve saçınıza sürdükten sonra 10 dakika bekleterek yıkayın.ikinci tarifimiz.
Zeytinyağı ile Doğal Saç Kremi Yapımı
1 çay bardağı zeytinyağı
1 çorba kaşığı bal
1 çay bardağı ayran
Yeteri kadar un
3 damla gül yağı
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bütün malzemeleri birbirine karıştırdıktan sonra ocağa alarak ısınmasını sağlayın. Isındıktan sonra ocaktan alarak krem kıvamına gelene kadar içine un ilave edin, en son içine gül yağını da ilave ettikten sonra bir kere daha karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Saçınızda 20 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.üçüncü tarifimiz.
Yumurta Sarısı ile Yapılan Saç Bakım Kremi
2 çay kaşığı ceviz yağı
4 çay kaşığı biberiye yağı
2 çay kaşığı keten tohumu yağı
2 çay kaşığı pul biber
1 adet yumurta sarısı
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemelerin hepsi bir kase içine alınarak krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Ardından saçların uç kısımlarına sürülür ve 15 dakika saç uçlarında bekletildikten sonra yıkanır saç kremi kullanmaya ihtiyaç duyduğunuz her zaman bu doğal saç kremini uygulayabilirsiniz.

dogal-sac-bakim-maskeleri

evde-saç-bakımı-nasıl-yapılır

ev-yapimi-zeytinyagli sac-bakim-kremi

Kuru-Saçlar-İçin-Nemlendirici