En güzel ev dekorasyonları 2013

0

En güzel ev dekorasyonları 2013

Kış karanlığı yaklaşırken dekorasyonda içimizi ısıtacak, bizi hareketlendirecek renklere yönelebiliriz , kış depresyonunu tetikleyen karanlığın olumsuz etkilerinin renklerle aşılabileceğini söylerken, beyaz ve açıkmavi kombinlerin olduğu mutfağınızda keyifle yemek yerken, kışın getireceği kilolardan da uzak durabileceğiniz bir ortam.

Dekorun ruh sağlığınız, beden sağlığınız, iştah seviyeniz ve atıştırma arzunuza etki edebileceğini hiç tahmin eder miydiniz? Çok sık değiştirilemeyen ev içi renklerin doğru seçilmesi bu sebeplerle;  hem yaşam kalitemize ve hem de sağlığımıza ummadığınız biçimde fayda sağlayabilmektedir. Gelin, sizin de renkli, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam alanınız olsun.
Yeni bir güne uyandınız.  Dışarıda kış karanlığı hüküm sürüyor ya da sadee mutfağınız fazlaışık almıyor. İyi ama; neden karanlıkta ve keyifsiz yiyip içiyorsunuz ki… Yemek, sadece karın doyurmak için değil, sosyalleşmek için de vardır. Aileyi bir araya getirir. Ruhumuzu da, bedenimizi de doyurur. Uzman Diyetisyen Işın Sayın, beslenme ve renkler arasındaki ilişkiye dikkat çekiyor. “Kış depresyonu, kış kiloları demektir. Depresyona girmeyin, mutfağınız ve yemek salonunuzdaki renkleri değiştirin, hem iştahınızı kontrol altında tutun hem de yemekten keyif alın” diyor
Hızlı yiyenlere mavi mutfak

Uzman Diyetisyen Işın Sayın, “Mutfak duvarlarınızı açık bir mavi tonunda boyayın. Böylece mutfakta geçirdiğiniz süreyi huzurlu kılmayı başarabilirsiniz. Beyazla belirli oranda mavi rengi karıştırarak, ara tonlar elde edebilirsiniz. Bir duvarı beyaz, diğerini mavi de boyayabilirsiniz. Beyaz renk; ışığı yansıtır. Böylece mutfağınız, 4 mevsim boyunca içinize çok sinecek.

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.