Dişleri Beyazlatan Yiyecekler

Dişlerin rengini bozan sarartan besinler uzun yıllardır bilirnir.Çay, kahve, şarap bunları çok fazla tüketilmemesi söylenir.Fakat dişleri beyazlatan besinlerde hiç söylenmedi değil mi ? Uzmanaların yaptığı araştırmaları değerlendirdik ve uzmanların diş beyazlatmak için önerdiği gıdaları ve yiyecekleri sizlere sunuyoruz.

Diş beyazlatan yiyecekler
Çilek ; Çilek içerdiği malik asit sayesinde dişlerin beyazlamasında etkili bir yaz mevsimidir.Kanamayı durduran damarları büzen çilek bir nevi doğal ilaç görevi görür.
Badem, Ceviz
Tüm vücut yararlı enerji kayanğı olan badem ve ceviz diş plaklarını sürtünüp diş yüzeyindeki lekeleri çıkarıyor.Bir avuç badem ve cevizi öğle yemeğinden sonra atıştırmalık olarak yemeniz dişlerinizin beyaz kalmasında etkili olacaktır.

Elma

Elmanın diş etlerini güçlendirdiği biliniyor bol sulu bir meyve olduğundan tükürük üretiminde arttırıyor ve dişlerin beyazlamasında etkili oluyor.Nefes kosuna neden olan bakteri oluşumunuda engelliyor.

Havuç Ve Kereviz

Elma gibi su içeriği yüksek olab bu sebzeler karın bölgesi ölçüsü içinde çok önemlidir.Başka bir özelliğide dişlerdeki kalan besin artıklarının temizlenmesini sağlayıp dişlerin sağlıklı olmasına etki ediyor.
Brokoli

Dişlere yapışmayan yumuşak bir besin olan brokoli diş yüzeyinde ovma etkisi yapan brokoli , diş fırçalamafırsatı bulamayanlar için doğal bir diş fırçası görevide görüyor.

Portakal

Portakal diş minesini aşındırır ve dişi beyazlatma etkisine sahip asit içeriri.Daha etkileyi parlak dişler için portakalın suyunu içmeniz yeterli olacaktır.Özellikle c vitamini deposu olması sağlığımıza büyük katkıda bulunur.