Ev dekorasyonu konusuna her zaman ikinci plana attığımız yerlerin başında banyolar gelmektedir. Ancak son derece önemli olan banyo dekorasyonuna küçük dokunuşlar yaparak görsellik katma şansınızın bulunduğunu bilmenizde fayda var. Peki, banyoları nasıl dekore etmeliyiz?

Burada ilk dikkat etmemiz gereken husus kendi stilimizi yansıtacak olan renk seçimi yapmak olacaktır. Özellikle fayans seçimlerinde açık renk kullanmak banyomuzun her zaman dikkat çekici bir yer olmasına neden olacağından dolayı ilk olarak renk seçimine önem vermeliyiz.

Bu seçimden sonra banyonun boyutu son derece önemli olduğundan dolayı banyonuzun boyutlarını göz önüne alarak aksesuar ve diğer detayları banyomuza yerleştirerek dekorasyon işlemine başlamak olacaktır. Küçük olan banyolarda Jakuzi ve küvet kullanmak banyonun daha da küçülmesine neden olacağından dolayı burada banyo kabini içerisinde bulunan jakuzili kabinleri seçerek hem banyonuzda yer açmış olacak hem de banyonuzun daha derli toplu durulmasına imkan vermiş olacaksınız.

Bu özellikten sonra banyoda dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıtının havalandırma sisteminize yakın yere banyo kabinleriniz yerleştirmek olacaktır. Özellikle nemli bir yer olan banyoda duşa kabinleriniz ne kadar havalandırma sistemine yakın olursa banyonuzun kirlenmesinin önüne geçme fırsatınızı bulacağınızdan dolayı buna dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte merak edilen banyo dekorasyonu konusunda dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntı ve detayları.

Banyo Dekorasyon Örnekleri