Ağız ve dil yaraları nasıl geçer

16 Nisan 2013
7 Views

Ağız ve dil yaraları nasıl geçer

İbrahim Saraçoğunun ağız ve dil yaraları ,ağız yaraları,aft ,için bitkise tedavi ,dil yaraları nasıl gecer,ağız yaralarına ne iyi gelir,ağız yaralarına iyi gelen bitkiler ,aft için bitkiler ağız ve dil yaralarına bitkisel tedaviler

Ağız ve dil yaraları daha çok vitamin eksikliğinde oluşmaktadır,bazı kişilerdede alerjik durumlardan ,hassasiyetler gibi farklı nedenlerden oluşabilmektedir.Ağız ve dilde küçük nokta şeklinde olanyaralar bile oldukça acı vermektedir,yemek yemede ve sıvı alımında oldukça rahatsız edici olabilmektedir.Bugün sizlere ağız ve dil yarası problemleri olan kişiler için İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Dr İbrahim Saraçoğlu (Aftlar)ağızdaki yaralar için kırkkilit otu bir diğer adıda atkuyruğu olan otu tavsiye ediyor.

Nasıl yapılır;Bir tencereye 1 litre kadar su koyup kaynatalım daha sonra içine 1 şeker kaşığı kırkkilit ekleyip sadece 2 dakşka kaynamaya bırakalım ,gün içinde bir ve iki bardak içebiliriz.Tadını değiştirmek içine ek ilaveler yapmayınız.

Bu makalemizde ibrahip saraçoğlu ağız yaraları ,dil yaraları ,aft için bitkisel tedavi,ağız ve dil yaraları nasıl geçer ne iyi gelir gibi başlıklar hakkında bilgideler verilmiştir.

 

2 Comments

  1. benimde ağzımda 3 yıldır ağız yaraları oluyor önce ateş ve boğaz ağrısıyla başlıyor daha sonra dilde pamukcuk dudakta yaralar ağız içinde aftlar oluyor 2 hafta geçmiyor 3 tane hastaneye gittim verilen hiç bir ilaç etki etmiyor her 2 ayda bir tekrarlıyor ve yemeği çay kaşıklarıyla zor yiyorum bu hastalığın kesin tedavisi yokmu ?

    • Merhaba Meral hanım öncelikle çok geçmiş olsun ,inşallah kısa sürede iyileşirsiniz,size bir tavsiyem daha olacak,ben küçük kızımda denemştim ve 2 -3 günde geçmişti,ilk olarak bir çay bardağı kaynamış suyun ılımasını bekleyin ve içine bir çay kaşığı karbonat atıp karıştırın.Temiz kaynatılarak dezenfekte edilmiş yumuşak bir tülbenti bu ılık karbonatlı suya sürün ve ağızın içinde yaralı kısımları ve beyaz kısımları yavaşça çok bastırmadan silin.Bu işlemi gün içinde birkaç defa tekrarlayabilirsiniz,umarım bir faydası sizede olur,tekrardan geçmiş olsun.

Leave A Comment