Sağlıklı Kilo Almanın Yolları Nelerdir?

Sağlıklı Kilo Almanın Yolları Nelerdir?
2 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.151 kez okundu.

Bir çok insan kilo vermeye çalışırken bazı insanlarda kilo alamamaktan şikayetçidir.Peki sağlıklı bir şekilde nasıl kilo alabiliriz?Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için kilomuzla boyumuz arasında paralelik olması gerektiğini unutmamalıyız.Bu genel olarak kilo ve boy arasında 20 farkın olması demektir.

Kilo almak zayıf kişilerde bağışıklık sistemini korumaları,hastalıklara karşı dirençli olmaları,uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için çok önemlidir.Peki sağlıklı bir şekilde nasıl kilo alırız?
Kilo almanın en başarılı yolu kaloriyi artırmaktır.Mesela metobolizmamız akşam saatlerinde daha yavaş çalışır .Bizimde özellikle akşamları daha sık yemek yememiz kilo almamıza yardımcı olacaktır.Sıvı kalori almak katı kalori almaktan her zaman daha kolay ve daha etkilidir.Bunun için eczanelerde satılan kilo aldırıcı karbonhidratlı tozlar size yardımcı olacaktır ;fakat bunu almadan önce mutlaka doktorunuza danışınız ve önerilerini dinleyiniz.
Kilo almamızın bir diğer yolu ise sık sık spor ve egzersiz yapmaktır .Çünkü bu durum iştahımızın açılmasını sağlayacaktır ve çok doğal ve sağlıklı bir çözümdür.Yine doktorunuza danışarak alacağınız kilo aldırıcı bitkisel ürünler kullanabilirsiniz.Bunlar yine egzersizde olduğu gibi direk kilo aldırmak yerine iştahınızı açacaktır.
Kilo almakta en önemli etken kalori demiştik. Bunun için kalorisi yüksek olan hindistan cevizi,badem,üzüm pekmezi gibi meyvelerı bol bol tüketin.Protein ve kalori oranı yüksek olan et ve balık ürünleri yine size yardımcı olacaktır.Kırmızı et tüketirken dikkatli olmamız gereken husus aşırı yağlı yemeklerden uzak durmaktır.Çünkü bu ileride damar hastalığı gibi bir çok hastalığa neden olmaktadır.Kilo alınamasının en önemli nedenlerinden biride sigaradır.Bunun için sigara kesinlikle bırakılmalıdır.Çünkü sigara iştahı azaltmaktadır.Bununla paralel olan diğer husus ise strestir.Stres  vücudu yıprattığından kolaylıkla zayıflamaya yol açar.
Yine protein bakımından zengin olan et,süt ,yumurta,balık ,tavuk gibi ürünler bol bol tüketilmelidir.Vücudumuza ağır gelen egzersizler dende kaçınmalıyız.Bu daha da kilo vermemize neden olacaktır.Bütün bunlar sonucunda asıl önemli olan ideal kilomuzda olmaktır.Yani boy ile kilomuz paralelik gösterdiği zaman ideal kilomuzdayız demektir.

Bir önceki yazımız olan Fibrokist Memeler İçin Brokoli Kürü Tarifi başlıklı makalemizde Fibrokist Meme, Fibrokist meme tedavisi nasıldır ve Fibrokist nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git