Diş Ağrısı İçin Doğal Ağrı Kesiciler

Diş Ağrısı İçin Doğal Ağrı Kesiciler
23 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.638 kez okundu.

Diş ağrısı Nasıl Geçer , Doğal ağrı kesiciler nelerdir ?

Diş ağrısı her insanın hayatında mutlaka bir kez yaşadığı ve  belirli bir zaman sonra şiddetli ağrıların dayanılmaz olarak yaşandığı bir rahatsızlıktır.Pek diş ağrısı neden olur ,  ne gibi önlemler alınabilir sizler için yazımızda bu başlıklara yer veriyoruz.Genelde diş ağrısına çözüm olarak hemen bir ağrı kesici alırız ve ağrının şiddetinin azalmasını bekleriz , ancak diş ağrıları gitgide artmaya başlamışşa hemen bir diş hekimine gidilmeli ve muayene olunmalıdır.Basit bir diş ağrısı ilgilenilmediği yada önemdenmediği taktirde  daha ileri boyuta gelebilir , dayanılmayacak ağrılar başgösterebilir.

Peki diş ağrısı neden oluşur ?

Diş ağrıları çekiyorsanız bunun birden fazla sebebi olabilir , diş çürükleri , iltihaplanan diş etleri  ve diş minesinin aşınması gibi bir çok sorun diş ağrılarına yol açabilir.

Diş ağrısına ne iyi gelir ?

Öncelikle dişlerinizde biriken gıda birikintilerini bir diş ipi ve diş fırçası ile iyiye temizleyin,

Genel olarak yapılan yanlışlardan biride ağrıyan diş üzerine aspirin yada ağrı kesici uygulamaktır , bu son derece yanlıştır.

Çürük dişlere sahipseniz yada dişlerinizde dolgu yoksa , diş çürüklerinize sıkışan gıda birikintileriniz olabilir , bir kürdan yarmıyla (ucuna ufak bir pamuk ile alkol yada kolonya damlatabilirsiniz) çürüğün içini temizleyin.

Diş ağrısı için tuzlu su ile gargara oldukça etkilir , doktorlarında tavsiye ettiği bu yöntemi deneyebilirsiniz , bir kaç dakika gargara yeterlidir.

Başka bir yöntem ise elma yada üzüm sirkesi ile gargara yağmaktır , yarı yarıya elma yada üzüm sirkesi ile karıştırılmış su ile bir kaç dakika gargara yapabilirsiniz.

Diş ağrısı için doğal ağrı kesici olan karanfili deneyebilirsiniz , karanfili çiğneyip çürük bölgenin üzerinde bekletebilirsiniz , yada 7_8 kuru karanfili öğütüp yarım bardak ılık suda 5 dakika kadar demledikten sonra , renginin değiştiğinde soğutup gargara yapabilirsiniz.

Sarımsak doğal ağrı kesicidir , çiğneyerek yada ezilmiş sarımsağı çürük bölge üzerinde bekletebilirsiniz,  sarımsak hem bakterileri yok edeceği gibi iltihabın neden olduğu ağrılarıda hafifletebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Varisler İçin Ev yapımı Çözümler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git