Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri 2014

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri 2014
27 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 25.647 kez okundu.

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Uzun ve ince bir yüz kadını daha seksi ve çekici gösterdiği için her bayan tarafından olması istenen bir yüz şeklidir. Fazla yuvarlak ve tombul olan bir yüzü saçlarımızın stili ile daha ince ve uzun gösterebiliriz. Sırf moda olduğu için kahkül kesmek ya da saçları küt kestirmek doğru değildir. Çünkü bu saç modelleri yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak ve tombul gösterebilir. Yüzü zayıf gösteren saç modellerini sizler için yazdık buradan esinlenerek saç tipinizi belirleyebilirsiniz.

Çene hizası küt saç modellerinden uzak durun:

Yuvarlak ve tombul yüze sahipseniz çene hizasına dikkatleri çeken küt saç modelinden uzak durmalısınız. Bu saç modelinde kat olmadığı için çene ve gıdı bölgesine dikkatleri çeker. Böylece yüzünüz daha yuvarlak ve tombul görünür. Ama ben küt saçı çok seviyorum diyorsanız saçınızı çok kısa küt değilde orta hizada keserek yapabilirsiniz. Saçlarınızın boynun üst bölgesini geçmemesi gerekir. Aksi takdirde yanaklar çok fazla ön plana çıkar ve yuvarlak ve tombul bir yüzle karşı karşıya kalırsınız.

Asimetrik bob saç stilini tercih edin:

Asimetrik bob modelleri yüüzü daha ince gösterir. Her iki yandan ön tutamlarıda uzun bırakılan ve de arkaya doğru kısalan bob modelleri çene bölgesini çevreleyeceğinden yüzü ince gösterir.

yuzu zayif gosteren bob kesim sac modelleri 2014

Gölgeli saç modelini tercih edin:

Birkaç ton açık doğal balyajlar yüzü daha ince ve canlı gösterir. Saçlardaki farklı tonlar üzün ince görülmesini sağlar. Ayrıca saçı daha hacimli göstererek yuvarlak yüzleri kapatır.

yuzu ince gosteren sac modelleri

Saç ürünlerinin kaliteli olmasına dikkat edin:

Saçınızı kestirdikten sonra onu nasıl kullanacağınız düzenleyeceğiniz konusunu belirlemelisiniz. Daha havalı ve hacimli saçlar için saç ürünlerinin kaliteli olması gerekir. Kalitesiz ürünler saç modeli güzel olsada saçı kötü gösterebilir.

Dümdüz ve kalın kâküllerden uzak durun:

Dümdüz ve kalın kâküller bu zamanda oldukça trende. Fakat bu saç modeli yuvarlak bir yüzü dahada yuvarlak ve basık gösterir. Doğal ince yapılı ve daha yumuşak kahkül kullanmalısınız.Bu şekilde dağınık topuzlar bile yüzünüzü daha ince gösterecektir.

yuzu zayif gosteren topuz sac modelleri

Uzun ve katlı saçlara sahip olun:

Yüzü daha ince ve uzun göstermenin en iyi yollarından biri uzun saçlara çene hizasında katlar verip hafif dalgalı yapmaktır. Bu saç modeli hemen hemen ütün yüz şekillerine uyum sağlar. Saçınızı boyun hizasından daha kısa kesmemelisiniz. Katları ise elmacık kemiği hizasından başlatmalısınız.

yuzu ince zayif gosteren uzun sac modelleri

Saçınızı ortadan ayırmayın:

Tombul ve yuvarlak yüzlüler saçlarını kesinlikle ortadan ayırmamalıdırlar. Çünkü ortadan ayrılmış bir saç yüzü daha da yuvarlar. Daha uzun ve ince bir yüz için saçınızı yandan ayırın. Bu ayrım yüz oranını daha güzel gösterir.

Çok kısa saç kesimlerinden uzak durun:

yuvarlak ve tombul yüzlüler çok kısa saç modeli kullanmamalıdırlar. Çünkü kısa saçlar dikkati yüze ve yanaklara çeker. Zaten tombul olan yüz dahada tombul görülür. Küçük ve dar bir yüze sahip olanlar kısa saç modellerini kullanabilirler.

yuzu zayif ince gosteren sac modelleri 2014

Düz saç tercih etmeyin:

Özellikle birçok bayanın yaptığı maşayla saçları dümdüz yapmak yüz hatlarını daha da ortaya çıkarır. Havalı, hafif dalgalı saçlar sizin için daha iyi olacaktır. Her iki yanınızda duran dümdüz saçlardan uzak durmalısınız.

yuzu ince gosteren orta boy sac modelleri

Kaba dalgalar yapın:

Her an çözülecekmiş gibi duran kaba dalgalarla şekillendirmeniz yüz bölgesini daha zayıf gösterir. Bohem tarzı denilen taranmamış ama yinede güzel duran saçlar da seçebilirsiniz. Hafif dalgalı saçları olanlar hacim verici bukle düzleştirici bir köpük kullanabilirler.

yuzu zayif gosteren dalgali sac modelleri 2014


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git