Yüz Şekline Göre Kahkül Kesimleri Nasıl Olmalı ?

Yüz Şekline Göre Kahkül Kesimleri Nasıl Olmalı ?
21 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 22.974 kez okundu.

Yüz Şekline Uygun Kahkül Kesimleri Nasıl olmalı

Kahkül genç ve modern görünmenin yollarından biridir. Fakat Kahkül kesiminde en dikkat edilmesi gereken nokta insanın yüz tipine uygun şekilde kesilmesidir. Çünkü her kahkül her yüz tipiyle uyum sağlamaz. Yüz şekli baz alınarak kesilmemiş bir kahkül sizi olduğunuzdan yaşlı ya da görüntünüzün biçimsiz durmasına neden olur. Kahkül kesimlerini sizler için derledik, önce yüz tipinizi iyi tanımalısınız. Sizlere yüz şekillerine göre kahkül kesimi nasıl olmalı konusunda bilgilendirmek istiyoruz. Aşağıdaki yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

yüz tipine göre kahkül kesimleri 2

Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar nasıl kahkül kestirmeli:

Yuvarlak bir yüzü aşırı yuvarlıktan kurtarmak ve oval bir görüntü sağlamak ilk işimiz olmalı. Mesela tutam tutam duran kahküller yuvarlak yüzlüler için uygun değildir. Çünkü zaten yuvarlak olan yüzü daha da yuvarlak görünmesine neden olur. Bu yüze giden en iyi kahkül biçimi kaş üstünde kesilmiş olan kahküldür. Bu tip kahkül küt görüntüsü ile yüzün yuvarlaklığını gizler.

yuvarlak yüz şekli için kahkül kesimleri

Kalp yüz şekline sahip olanlar nasıl kahkül kestirmeli:

Aşağıya doğru uzun olan bu yüz tipini dengeleyecek ve orantılı durmasını sağlayan bir kahkül kesilmelidir. Geniş olan alnı ve uzun çeneyi birbiri ile dengeleyecek olan alın hizasında uzun olan ve yana ayrılmış kahküller kesilmelidir. Kahküllerin uçlarınada kat verilmelidir. Kahkülünüzü kendi istediğiniz yana ayırabilirsiniz. Burada önemli olan kahküllerin ortada değil yana ayrılmış şekilde durmasıdır. kalp yüz şekli için kahkül kesimleri

Oval yüz şekline sahip planlar nasıl kahkül kestirmeli

Oval yüz kolay bir yüz şekli olduğu için genelde her türlü kahkül yakışır. Kaş ve kirpiklerinizin arasında olan kahkül sizi çekici ve seksi gösterecektir. Kahkülünüzü düz ya da yana ayrılmış şekilde isteğinize göre kullanabilirsiniz. Alından itibaren dümdüz gelen küt bir kahkülde size çok yakışacaktır. Yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarmada en iyi kahkül kesimidir.

oval yüz şekline uygun kahkül kesimleri

Kare yüz şekline sahip olanlar nasıl kahkül kestirmelidir

Kahkül kesimi kare yüzler için tam bir kurtarıcıdır. Çünkü kare yüzlerin sivri hatları vardır. Bu sivriliği ortadan kaldırmanın en iyi yolu kahkül kestirmektir. Yumuşak bir görüntü vermek için kahkülün kalın olan tutamlarını alnın yanlarında tutmakta fayda vardır. Kahküller kaşların altına kadar gelmelidir. Kahkül uçları inceltilerek ilgiyi gözlere çekebilirsiniz.

kare yüz için kahkül kesimleri

Küçük alına sahip olanlar nasıl kahkül kestirmelidir:

Eğer küçük bir alına sahipseniz öne doğru kesilmiş kahkülleri kesinlikle kullanmayın çünkü zaten küçük olan alnınızı tamamen ortadan kaldıracaktır. Önce kahkülünüzü hangi yöne ayıracağınıza karar verin. Asimetrik bir görüntü yaratmak için hafif dalgalı olan ve elmacık kemiklerine doğru gelen kahkül sizin için uygun olacaktır.

kısa alınlar için kahkül kesimleri 2014

Yüksek alına sahip olanlar nasıl kahkül kestirmeli:

Yüksek alınlı kişilerin genelde kemikli bir yüzleri vardır. Bunun için bu yüz tipine dağınık kahkül çok uygundur. Kahkül dipten kalın başlatılmalıdır. Böylece yüksek olan alnınızı gizlemiş olacaksınız. Saç tutamları uçlara doğru dağıtılıp yüz ortaya çıkarılabilir. Bu modelde kahkül kalın bir kahkül olmalıdır. Bunun için kıvırcık ya da dalgalı saçlar için uygun değildir. Kalın olan kahkül kabarır ve çabucak dağılır. Bu kahkül kesimini düz saça sahip olanlar kestirmelidirler. Bu kesimde kahkül aynı zamanda hem düz hem de yanlarda görüntüsünü verir. Yüksek alınları gizlemek için çok uygun bir kahkül kesimidir.

geniş alınlar için kahkül kesimleri

Yüz şekline göre saç kesim modelleri ile ilgili diğer görsellerimizi incelemeyi unutmayın…


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git