Yuvarlak Yüzlüler İçin Saç Modelleri

Yuvarlak Yüzlüler İçin Saç Modelleri
11 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 6.864 kez okundu.

Yuvarlak bir yüzü incelediğimizde yüzün eninin boyundan daha geniş olduğunu görürüz.Yani uzun yüzün tam tersidir.Yuvarlak yüzlülerde çene kemiği ise yuvarlaktır.Saç çizgisi kişiden kişiye değişir dar yada geniş olabilir.Sizlere bu makalemizde yuvarlak yüzler için saç modellerini tanıtmaya çalışacağız.İşte yuvarlak yüzlülere yakışan saç modelleri.

*Yuvarlak Yüzler Uzun katları olan saç modellerini seçmelidirler.Bu katlar çene hizasından başlayıp giderek uzayan katlar şeklindedir.Uzun katlar yuvarlak yüzlüler için çok elverişlidir.Çünkü uzun katlar yanakları hafif olark örterek Yüzün  eninin genişliğinin çok fazla olmamasını sağlar .

yuvarlak yüzler için uzun katlı saç modelleri

*Kaş hizasında kesilmiş olan kahküller de yuvarlak yüzlüler için çok elverişlidir.Uzun ve kıvrımlı kahküller saçın başlama çizgisini saklamaktadır.saç çizgisinin tepeden başladığı izlenimini vererek  yüzün çok fazla yuvarlak olmasını önler ve yüzün boyunu uzatır.Ayrıca kaşın hizasına kadar olan uzun kahküller Bütün ilgiyi gözlerde toplayarak gözlerin daha fazla ön plana çıkmasını sağlar.Gözleri yüzün odak noktası haline getirir.

yuvarlak yüzler için kahküllü saç modelleri

*Yandan ayrılmış modellerde yuvarlak yüzlülerin saç tipi olması gerekir.Saçlarınızı yandan ayırırsanız yüzün simetrisi bozulur.Böylece bir tarafı dar bir tarafı da geniş gözüken yüzün aşırı yuvarlak görüntüsünü engellemiş oluruz.Yuvarlak yüzlüler saçlarını ister
toplasınlar ister açık bıraksınlar saçlarını yandan ayırmayı tercih etmelidirler.

yuvarlak yüzler için kahkül modelleri 2014

*Dağınık kısa saçlar da yuvarlak yüzlere uygun olan saç tipidir .Yuvarlak yüzlülerde yüz enine geniş olduğu için tepesi kabarık bir saç modelliyle denge sağlanabilir .Yani yüzün çok fazla geniş görünmesinin önüne geçmiş oluruz.Bu nedenle kısa erkek saçı boyundaki saçlar bu yüzlere çok uygun olacaktır.Siz de  yuvarlak bir yüze ve kısa saçlara sahip iseniz saçlarınızı çok fazla yapıştırıp yatırmamaya hafif dağınık olmalarına dikkat etmelisiniz.Peki saçı uzun olan yuvarlak yüzlüler ne yapmalıdır?onlarda tepeden kabartılmış saç modelleri ile işin içinden çabucak çıkacaklardır.

yuvarlak yüzler için dağınık saç modelleri

*Uzun düz saçlar yanakların genişliğini örterek sanılanın aksine yuvarlak yüzleri dengeler.Uzun düz saç kesimi yuvarlak yüzler için ideal kesimlerdendir.

yuvarlak yüzler için uzun düz saç modelleri 2014

*Yana yatan kahküller de yuvarlak yüzlülerin tercihi olmalıdır. Yana doğru yatık olan kahküller yüzün simetrisini bozarlar ve elmacık kemiklerinin daha fazla ortaya çıkmasını sağlarlar.Böylece iki yolla da yüzün aşırı yuvarlak görünmesini engellemiş olurlar.

yuvarlak yüzler için yana ayrılmış kısa saç modelleri


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git