Yağlı Saçlar İçin Doğal Tavsiyeler

Yağlı Saçlar İçin Doğal Tavsiyeler
13 Mart 2014 tarihinde eklendi, 982 kez okundu.

Yağlı saçlara sahip olan bayanlar ne kadar zor bir bakımının olduğunu bilirler. Ayrıca şekil vermekte bir hayli zordur. Yağlı saçlar hemen kirlenerek ağırlaşmaya başlar. Yağlı saçlar yapış yapış olarak kafa derisine iyice yaklaşarak kötü bir görüntü alır. Sizde yağlı saçlarınızdan şikâyetçi iseniz aşağıdaki yağlı saçlar için tavsiyelerimizi mutlaka inceleyin.

*Yağlı saçlarda şampuan seçimi çok önemlidir. Piyasada yağlı saçlar için bulunan şampuanları kullanmalısınız. Zararlı k kimyasallar ve sülfat bulunduran şampuanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Ayrıca saçlarınıza saç kremi uygularken sadece uçlarına sürmelisiniz saç diplerine sürmekten özellikle kaçınmalısınız. Çünkü bu durumda saçlarınız daha da yağlanır.
*Saçınızı her gün yıkamayın. Saçlarınızı yağlardan arındırmak için yıkadığınızı biliyoruz ama her gün yıkanan saçlarda saç derisinin dengesi bozulur. Hiç olmazsa saçlarınızı gün aşırı yıkamaya özen göstermelisiniz.

*Pudra yardımı ile saçınızdaki fazla yağları alabilirsiniz. Pudrayı bir fırçaya döküp saçlarınızı diplerinden başlayarak fırçalayın. Saçımda pudra izi kalır diye endişelenmeyin çünkü yağlı saç hemen pudrayı emer ve iz bırakmaz. Saçınızda yine de pudra izi kaldığını düşünüyorsanız saçlarınıza fön tutabilirsiniz.

*Yağlı saçlar için doğal bir ilaç sirkedir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra 2 litre kadar suya yarım çay bardağı sirke karıştırın. Saçınıza iyice yedirerek durulayın. Sirke yağlı saçlarınıza iyi gelecektir.

*Yağlı saç yağlandıkça kafaya daha da yapışarak çok cılız bir hal alır. Bunu engellemek için hacimli saç modellerini tercih edin. Hacimli ve kabarık saçta saçlar kafa derisinden uzakta kalır. Bunu yapmak için basit bir yöntem olan bugidi ile saçlarınızı sarabilirsiniz. Saçınızda kahkül ve perçem bırakmayın çünkü zayıf olan saçınızı daha da zayıf gösterir. Ayrıca saçınızın yağlı oluşunu daha çok gözler önüne serer. yagli saclar icin dogal tavsiyeler (2)


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git