Sıcak Sarı Saç Tonları 2014

Sıcak Sarı Saç Tonları 2014
14 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 6.078 kez okundu.

SICAK SARI SAÇ TONLARI

Sıcak sarı saç tonları tüm zenginliği ile her sezonun trend olan saçları arasına girmeyi her zaman başarıyorlar. Peki herkes sıcak sarı saç rengi  tonlarını kullanabilir mi ? Bu renkleri seçerken elbette cilt rengimize göre seçmeliyiz. Çünkü cilde göre yanlış seçilen bir sıcak sarı tonu oldukça itici gösterebilir.Öncelikle hangi tonların sıcak sarı tonuna girdiğini öğrenmemiz lazım.Birde sarı renk saçlar diğer saçlara göre daha fazla bakım ve uğraşı gerektiren saçlardır bu yüzden saçlarımızın bakımını da nasıl yapmamız gerektiğini iyi bilmemiz gerekir.Sarı sıcak tonları seven bayanlar, 2014 ışıltılı saç renkleri makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Sıcak sarı renk saçlar: Sıcak sarı renkler altın saç tonu dediğimiz saçlara çok benzerler ,fakat aralarında çok belirgin farklar vardır.Altın saç tonu tek bir renktir .Sıcak sarı tonları ise sanki saçlarında bir çok saç tonu var etkisi yaratırlar.Yani oldukça zengin ve güçlü tonlara sahiptirler.

Sıcak sarı saç renkleri kimlere yakışır: Bu saç suna yakışır buna yakışır diye bir sınırlama getiremeyiz.Saç rengi ne olursa olsun herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir renktir.Tabi ki saç rengi açık olan kişilerde tüm ihtişamı ile kendini gösterecek ve belli edecektir .Saçları biraz daha koyu olan kişiler de ise daha çok ışıkta kendini belli edecektir.Mesela gün ışığına çıktığımızda sıcak sarı tonu kendini belli edecektir.Sıcak bir ton olduğu için saçlara zerafet ve sevimlilik katacaktır.

Sıcak sarı saç renklerinde tene uygun doğru renk nasıl bulunur : Sıcak tonların hangi renginin kime uygun olacağını bilmek için profesyonel bir yardım almalıyız.Bunun için kuaförümüze başvurmalıyız.Evde bu tonları kendimiz yakalamaya çalışmak oldukça zordur.Mesela saçları röfle olan birisinde ,röfleyi daha da zenginleştirmek için sıcak sarı renkler kullanılabilirler.

Sıcak sarı saç rengine sahip olanlar neler giymeliler: Hep yaptığımız bir yanlış vardır. Saç rengiyle ya da göz makyajıyla aynı renkte giyinmek. Bu çok eskilerde kalan klasik bir anlayıştır ve güzel görünmek bir yana çok itici göstermektedir..Bunun için sıcak sarı renk saça sahip olanlar giyimde sıcak renkleri tercih etmek yerine tam tersi soğuk tonları kullanmalıdırlar. Mesela mavi ve yeşil gibi.Çünkü renkler birbirine zıt olduğu zaman saçlar rengini daha iyi belli edecektir.Yine siyah gibi nötr ve koyu renklerle de ilginin saçta yoğunlaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sıcak sarı renk saç sahip olanlar nasıl makyaj yapmalılar: Bunun belli bir kuralı yoktur. Her türlü makyajı yapabilirsiziz  fakat her zaman söylediğimiz gibi saç renginize, yüz tipinize ve ne giyeceğinize dikkat ederek makyajınızı yapmalısınız.. Saç rengi ve kıyafet ile aynı renk olan makyajdan asla kaçının.Bunun yerine saç ve kıyafetiniz ile zıt olan renkleri kullanın.Bu seçimi yaparsanız hem saç renginiz hem kıyafetiniz hem de makyajınız birbiriyle uyum içersinde olacak ve birbirini boğmayacaktır.

Sarı sıcak renk saçın bakımı nasıl olmalıdır: Saçlarımızı her yıkayışımızda boyası akacak ve rengi açılacaktır. Yine güneşin etkisi ile de saçlarda açılma görünür . Sıcak sarı renkler de tıpkı kızıl tonları gibi çabuk açılabilen ve akan saçlardır.Renk koruyucu ürünler kullanmanın yanı sıra saç tonumuzu sık sık yenilememiz gerekecektir


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git