Saçların Yaşlı Göstermemesi İçin İp Uçları !

Saçların Yaşlı Göstermemesi İçin İp Uçları !
22 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 4.152 kez okundu.

Saçların Yaşlı Göstermemesi İçin İp Uçları!

Saçlar bir kadının en önemli aksesuarı olup kadının güzel mi yoksa itici mi olacağını gösteren en önemli unsurlardandır. Saçlarımızın tarzı yani kesimi ve rengi çok önemlidir. Yanlış bir kesim ya da renk bizleri olduğumuzdan daha yaşlı gösterebilir. Bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardır. Saçta ilgili yaptığımız hataları ve saçların yaşlı göstermemesi için daha genç bir görünüm için neler yapılmalı bu konu üzerinde yoğunlaşacağız.

saçlarınız sizi yaşlı göstermemesi için

Sapsarı boyanmış saçlar yaşlı görünmenize neden olur: Özellikle platin sarısı saçlar insanı olduğundan da yaşlı gösteren saç renklerindendir. Ayrıca yaş ilerledikçe ciltteki pigmentler etkinlini kaybettiği için cilt rengi solmaya başlar. Cildin bu solgunluğuna platin sapsarı gibi sapsarı olan saçlar da eklenince cildiniz özellikle yüzünüz daha da soluk cansız ve yaşlı bir görünüme dönüşür. Cildinizdeki sönüklüğü ancak koyu renk saç boyları kullanarak dengede tutabilirsiniz. Çünkü koyu saç renkleri açık renk saç renklerine göre her zaman daha canlı ve genç gösteren saç renkleridir. Özellikle ilerleyen yaşlarınızda koyu renk saçları tercih etmelisiniz.

yaşlı gösteren saç rengi

Çok koyu olan saçlar yaşlı görünmenize neden olur: Koyu renk saçlar açık renk saçlara göre daha genç gösterse de haddinden fazla koyu olan saçlar yüzdeki çizgileri, kırışıklıkları, gözaltı torbalarını ve morluklarını daha fazla ön plana çıkarır. Özellikle 30 yaşını geçmiş olan bayanlar çok koyu saçlara sahipseler biraz saçlarını açtırmalarını öneriyoruz. Fakat işin ucunu kaçırıp fazla açık ton da yaptırmamalıdırlar. Koyu olan saçın 1 veya 2 ton açığı olmalıdır.
siyah saç yaşlı gösterir
Saçtaki aynı boy ve kesim yaşlı görünmenize neden olur: Saçlarınızın sizi yaşlı göstermesini istemiyorsanız hafif katları olan saç kesimlerini tercih etmelisiniz. Çünkü her tarafı eşit şeklide kesilmiş aynı boy saclar yaşlı gösterir. Katlar ise saça genç, dinamik bir enerji katar

saçlarınız sizi yaşlı göstermesin (1)

Kırık saç uçları yaşlı görünmenize neden olur: Saç uçlarının kırık olması demek saçların bakımsız ve sönük olması demektir. Bir kadını canlı, genç ve enerjik gösteren sağlıkla ışıldayan saçlardır. Saçların bakımlı olması bir kadının güvenini artırır. Bunun için kırılan saç uçlarınızı devamlı temizleyerek onların canlanmasını ve sönük ve mat durumundan kurtulmasını sağlamalısınız. Saç uçlarınızı canlandırmak ve saçın parlaklığını artırmak için saç uçlarınıza besleyici bakım kremleri veya maskeleri de uygulamayı aksatmamalısınız

saçlarınız sizi yaşlı göstermesin (2)


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git