Saç Düzleştiricisi İle Doğal Dalgalar Nasıl Yaratılır

Saç Düzleştiricisi İle Doğal Dalgalar Nasıl Yaratılır
12 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 2.526 kez okundu.

Saç Düzleştiricisi İle Doğal Dalgalar Nasıl Yaratılır

Bayanların genelinde saç düzleştirici vardır sanırım Sizinde bir saç düzleştiriciniz varsa saçınızda doğal dalgalar yaratmak için başka bir şeye ihtiyacınız yok. Saç düzleştiricisi ile doğal dalgalar nasıl yapılır birlikte görelim.

Öncelikle Saçımızda doğal dalgalar yaratmak için saçımız kuru olmalıdır. Öncelikle saçlarımızı topluyoruz ve bir tutam saçımızı ayırıyoruz. Bu tutamın kalınlığını nasıl dalgalar istediğinize göre siz belirlemelisiniz. Saçlarınız kıvırcıksa ince dalgalı ise daha kalın tutamlar tercih etmelisiniz. Saçımızı enseden başın tepesine doğru yapmalıyız. Dalgaları nereden başlatmak istiyorsanız o noktayı iyi belirlemelisiniz. Saçın daha hacimli görünmesi için kıvrımlarınız ne kadar dipten başlarsa o kadar iyidir.

Saçınıza saç düzleştiriciniz ile işlem yapmadan önce sprey ya da buna benzer ürünler asla sıkmayın. Isıyla birleşen bu ürünler saçınıza ciddi zararlar verir. Saçınız yanabilir ya da kopabilir.

Saç düzleştiricisi ile doğal dalgalar yaratmanın birinci yolu: Ayırdığınız tutamı iki parmağınızın çevresinde dolandırarak yumak haline gelmesini sağlayın. Daha sonra parmaklarınızı yumağın içinden çıkararak diğer elinizle saç yumağını tutun. Daha sonra bu saçı düzleştiricini içine yerleştirin. Bir kaç saniye bekledikten sonra düzleştiriciyi açın. Aynı işlemi saçınızın diğer tutamlarına da uygulayın.

düzleştiriciyle dalgalar yapma

Saç düzleştiricisi ile doğal dalgalar yaratmanın ikinci yolu: Saç tutamınızı düzleştiriciye sıkıştırdıktan sonra düzleştiriciyi bir tur olacak şekilde döndürün. Döndürme işleminizi yüze doğru değil dışa doğru yapın. Aynı işlemi diğer saç tutamlarınıza da uygulayın. Bu yolla daha seyrek ve geniş olan dalgalar elde edersiniz. Yaptığınız yerlere bir kez daha aynı işlemi yaparak daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

düzleştiriciyle dalgalar nasıl yapılır

Saç düzleştiricisi ile doğal dalgalar yaratmanın üçüncü yolu: Bu yöntemimizde ise ayırdığımız tutamları düz bir şekilde düzleştiricinin arasına koyarak başlıyoruz. Saç tutamınızı düzleştiriciye iyice sıkıştırdıktan sonra saçı düzleştiriciyle geriye doğru katlıyoruz. Birkaç saniye bekledikten sonra bırakıyoruz. Aynı işlemi öne doğru da yapıyoruz. Bir geri Bir öne şekilde yaparak saç ucumuza kadar deva ediyoruz. Farklı yöne doğru kıvrımlar yaratarak doğal dalgalar elde edeceksiniz.

düzleştirici ile doğal dalgalar yapma resimli anlatım


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git