Saç Açıcı Boyalar

Saç Açıcı Boyalar
5 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 7.043 kez okundu.

Saç Açıcı Boyalar

Saç açıcı boyaları koyu olan saç rengimizi daha açık ton yapmak için kullanıyoruz. Çünkü kuaförde saçımızı direk açtırdığımızda saçımız çok fazla yıpranır Hatta saçlarda kopmalar bile olur. Saç açıcı boyaları evde kendimizde uygulayabiliriz.
Bu açıcı boylar genelde platin renginde ya da çok açık sarı tonlarındadırlar. Kumral saçlarınızı sarıya çevirmek ya da koyu olan saçlarınızı bir iki tona kadar açmak için bu boyalardan faydalanabiliriz. Fakat koyu saçlılar bu boyaları kullanırken dikkatli olmalıdırlar. Örneğin koyu bir saça platin rengi uyguladığınızda saçınız turuncu olur. Diğer bir olasılıkta bakır rengine dönmesidir. Bunun için koyu saçlılar küllü renkli boyaları kullanarak bunu engelleyebilirler.

Hangi saç renginde hangi saç açıcı rengi kullanmalıyız:

Saç acıcı boyalar içersinde bulundurdukları oksidan maddesi ile saçın rengini açarlar. Bu durumda elde etmek istediğiniz ton ne kadar açık tonlardaysa oksidan miktarının da o kadar fazla olması gerekir. Oksidan ölçüleri %3- %6- %9-%12 oranlarındadır. Bu sayılardaki yüzde ne kadar artarsa saçta o derecede açılır. Platin rengi açık bir ton olduğu için %12 oksidan maddesi ile uyumludur. Bu da saçın daha fazla açılacağını gösterir. Koyu kumral ya da birkaç ton açık kumral saçlara sahip olmak istiyorsanız %3 ya da %6 oksidan içeren kumral renklerini uygulayarak istediğiniz saç tonuna ulaşabilirsiniz.

Saç açıcı boyaları kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar.

*Saç açıcı boyaları kullandığımızda saçı yıpratma ve giderek matlaştırma gibi problemlerle karşılaşabiliriz. Bu nedenle saçımızı açmadan önce doğal bir maske olan sıcak zeytinyağını saçlarımıza uygulamalıyız. 30 dakika beklettikten sonra saçımızı durulayarak saç açıcı boyasını uygulamalıyız.

*Saç açıcı boyalara karşı saç tellerimizi canlı ve dirençli tutmak için saçımızı yıkadıktan sonra durulanmayan özellikte olan saç bakım spreylerini kullanmalıyız.

* Saçlarınızı açtıktan sonra karşılaşacağınız turuncu renk oldukça can sıkıcıdır. Bu durumu engellemek için küllü renk saç acıcıları kullanmalıyız. Siyah bir saçı yavaş yavaş zamanla açık renge döndürmeliyiz. Bu zamanda siyah saçın Turuncu bir renk almaması için size önerdiğimiz boyaları incelemenizi tavsiye ederiz.

Saç açıcı boya markaları hangileridir? Özellikleri nelerdir ?

Loreal marka saç açıcı:

Sizde loreal marka saç açıcısını tercih ederseniz 5.1,6.1ve 6.3 ultra açıcı doğal kahve tonunu kullanabilirsiniz. Saçlarınız boyasız doğal renginde ise saçınızı turuncu renge yakalamadan çok daha rahat açabilirsiniz.

Kolestron marka saç açıcı:

Kolestron markaların platin sarıları ve röfle setleri mevcuttur.Platin sarısı bir saç rengi istiyorsanız alacağınız kolestrol boya açıcının çok fazla oriyal barındırdığını bilmelisiniz. Bunun için boyayı bekletme süresinde 45 dakikayı geçmemelisiniz.Aksi takdirde yıpranma kopma yanma gibi olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz.

Toz saç açıcılar:Toz saç acıcılar saçınızı çok fazla yıpratır, matlaştırır ve giderek kopmasına neden olurlar. Bunun için toz saç açıcılarını kesinlikle önermiyoruz.

Bitkisel saç açıcıları: Bitkisel saç açıcılarını tercih eden bayanlar saçlarını boyadıktan sonra saçın hava almamasına dikkat etmelidirler. Saçın hava alması demek çabuk küremesi ve istenilen saç tonunu elde edememek demektir. Çünkü bu boyalarda saç ısınarak kendini çar bunun için hava almamasına özen göstermeliyiz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git