Küllü Saç Tonları 2014

Küllü Saç Tonları 2014
15 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 2.419 kez okundu.

KÜLLÜ SAÇ TONLARI

Güzelliğine ve saçlarına düşkün olan onları itina ile koruyup bakan bayanlar küllü saç tonlarını dikkate alın.)Bu yazımız sizler için.2014’e girdiğimiz şu günlerde yeni gelen bir yıl ile siz de kendinizde bazı değişiklikler yapmaya ne dersiniz? Değişime hazır mısınız? Cevabınız evetse size saçlarınızın rengini değiştirmekle işe başlamanız gerektiğini öneriyoruz. Saçlar değişime uğramalı diyoruz; çünkü saçlardaki değişim bütün havanızı değiştirecektir. Sizlere saçlarınız için küllü saç tonlarını uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Bu makalemizde küllü saç renklerini sizlere tanıtacağız. Ayrıca kimlere yakışacağı, bu saç ile giymemiz gereken kıyafetleri, nasıl makyaj yapılması gerektiğini ve küllü saç tonlarının bakımının nasıl yapılacağı hakkında da bilgiler sunacağız.

Küllü saç tonları hangileridir? Küllü saç tonu deyince aklınıza bir rengin açıklığı ya da koyuluğu gelmesin. Mesela dumanı düşünün ya da gümüş bir vazoyu. Bunlarda nasıl sisli bir görüntü varsa bu saç renginde de dumanımsı gümüşümsü bir hava vardır. Buğulu bir ton da diyebiliriz. Bu saç tonunu açık renklerde de koyu renklerde de yakalamak mümkündür. Açık renkli saçlarda daha çabuk ulaşılan bu renklere koyu renk saçlar da biraz daha zorlanabiliriz. Örneğin koyu kahve bir renkte zor yakalanabileceği gibi açık kahvelerde zorlanmadan yakalanabilir. Genel olarak baktığımızda diğer saç renklerine göre zor yakalanabilen bir renktir. Onun için bir profesyonelden yardım almanızı öneririz, kendi denemelerinizle hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Küllü saç tonları kimlere yakışır? Koyu ya da açık tüm saç rengine sahip olan kişilere uygulanabilir. Ten rengine de çok fazla bağımlı bir renk değildir. Ten rengine uygun olarak seçildiği sürece her tene uygulanabilir. Saçların rengini dumanımsı ve nötr hale getiren bu renk ilginin başka yerlere çekilmesini sağlar. Mesela doğru göz şekli ve doğru bir makyaj ile hangi renk göz olursa olsun göz rengine dikkatlerin yoğunlaşmasını sağlar.

Küllü saç tonuna sahip olanlar hangi renk kıyafetleri giymelidir? Koyu renk tonlarla da açık ton renkli kıyafetlerle de giyilebilir. Tercih sizin ama saçınızın tonuna göre kombinlemeniz de fayda var. Bu sezon çok trend olan gri, bej, kahverengi gibi nötr olan renklerle kombinleyebilirsiniz. Küllü saç tonu göz rengine dikkatleri çektiği gibi açık renkli giyinirseniz dikkatleri giydiğiniz kıyafete çekecektir. Bu renk dumanlı nötr görüntüsü ile dikkatleri nereye çekmek istiyorsanız size yardımcı olacaktır.

Küllü saç tonu olanlar nasıl makyaj yapmalı? Dediğimiz gibi bu renk nötr bir renk olduğu için adından da anlaşılacağı gibi küllü yani silik ve soluk bir saç rengidir. Bunun için yapmamız gereken yüzümüzde canlı bir makyaj yaparak dengeyi sağlamak. Pembe, turuncu gibi canlı renklerde allıklar tavsiye ederiz. Rujda ise renkli ve canlı renkler kullanabileceğiniz gibi mat rujları da tercih edebilirsiniz. Bu dengeyi sağlarsanız ne saçlarınız nede makyajınız birbiriyle yarışmayacak aksine uyum için de olacaktır.

Küllü saç tonunun bakımı nasıl yapılmalıdır? Bu saç renginin bakımını ihmal etmememiz gerekiyor. Çünkü zaten soluk ve silik olan küllü saç tonu bakımsız kalırsa daha silikleşecek buda sizin bezgin ve bıkkın görünmenize neden olacaktır. Kıvırcık saçta lüleler kullanarak şekle sokmanızı öneririz. Saçınız düz ise her zaman düzleştirerek bakımınızı yapmanız gerekecektir. Bakımsız bırakılan küllü saç bıkkın ve bezgin görünmenin yanı sıra sizi olduğunuzdan da yaşlı gösterecektir. Gülü seven dikenine katlanır diyerek makalemize son veriyorum. Güle güle kullanın.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git