Kıvırcık Saçlara Şekil Vermenin Püf Noktaları

Kıvırcık Saçlara Şekil Vermenin Püf Noktaları
6 Mart 2014 tarihinde eklendi, 2.333 kez okundu.

Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olan bayanlar şanslı gruptandırlar. Çünkü kıvırcık saçlar en kaliteli saçlardır. Kıvırcık saçlar hacimli olduğu için doğru şekillendirildiğinde çok havalı ve kadınsı dururlar.

Kıvırcık saçlar diğer saçlara göre daha özen ve bakım isteyen saçlardır. Kıvırcık saçı şekle sokmakta bir hayli zordur. Öncelikle kıvırcık saçlar duştan çıktıktan sonra kurumaya başlayınca kabarırlar. Bunun için öncelikle kıvırcık saçların yatıştırılması gerekir. Sizde kıvırcık Saçlara şekil vermenin püf noktalarını öğrenerek uğraştırıcı ve zor olan dalgalı saçlarınızı kolayca şekle sokabilirsiniz. İşte ipuçlarımız.

*Öncelikle kıvırcık saçlı bayanlar mutlaka şekillendirici ürünler kullanmalıdırlar. Böylece saçınız sakinleşecek ve saçınızı kontrol altında yutabileceksiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile ıslaklığını alın ve saçlarınızı öne atın. Jöleyi saçlarınızın her yerine iyice yedirin. Jöleyi uyguladıktan sonra saçlarınızı tarayın. Sonrasında ise bir elinizle saçınıza şekil verin diğer elinizle de saçınıza fön tutun. Böylece saçlarınız yatışır ve hoş görünen dalgalar elde etmiş olursunuz.

*Saçlarınızı yıkayın daha sonra kuruması için biraz zaman verin. Daha sonra saçlarınız hafif nemli iken bugidi kullanarak saçlarınızı sarın. Saçlarınız sarılı şekilde kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızdan bigudileri çözün. Saçlarınızda çok hoş ve şık dalgalar oluşur.

*  Temiz olan saçlarınızı 4 parçaya bölün. Daha sonra hepsinide örün. Bu işlemi yaparken saçlarınızın hafif nemli olması gerekir. Saçlarınız bu şekildeyken uyuyun. Sabah katlığınızda örgülerinizi çözün kuaförden çıkmış gibi hoş dalgalar ile karşı karşıya kalacaksınız.

*Nemli olan saçlarınızı 1 dakika kadar kurutun. Bu seferde saçlarınızı 5 eşit parçaya bölün. Parçalarınıza az miktarda köpük sürün. Parçaları bükerek fön makinesi yardımıyla kurumasını sağlayın. Daha sonra saçlarınızı öne tarak karıştırın. Dalgalarınız belirgin hale gelecektir.

*Kıvırcık saçların atkuyruğu yapılması için düzleştirilmesi gerekir. Saçınızı düzleştirdikten sonra saç dibinize sprey sıkın. Böylece ay kuyruğu için saçlarınızı düzgünce toplayabilirsiniz.

*Dalgalı saçlar için en iyi bakım ürünü serumlardır. Nemli olan saçınıza uygulamak üzere serumu parmaklarınıza damlatın ve saçınıza uygulayın. Parmak uçlarınız ile saç bölümlerinizi kıvırıp tepede tokaların.’0 dakika fön işlemi uyguladıktan sonra saçlarınız düzgün ve güzel bir konuma kavuşacaktır.

*Kıvırcık saça sahip olan bayanlar saçları kuruyken saçlarını taramamalıdırlar. Çünkü kıvırcık saçlar kuruyken taramaya müsait değildirler. Kuruyken taranan kıvırcık saç çok fazla kabarır zor tarandığı içinde saçınız kırılır ve yıpranır. Bunun için Saçlarınız kuruyken sadece saçlarınızı düzeltin tarak sürmeyin. Kıvırcık saçlar duştan çıkıktan sonra taranmalıdır. Acele olarak dışarı çıkmak zorundaysanız saçınızı iyice ıslatarak taramalısınız.

Kıvırcık saç modelleri ilgili önerilerimiz

balkopugu kivircik sac modelleri 2014

kıvırcık sac modelleri 2014

kahkullu kivircik sac modelleri 2014 2015

kaküllü kıvırcık saç modelleri

koyu kahve kivircik sac modelleri 2014

kıvırcık saç


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git