Kabarık Saç Modelleri 2014

Kabarık Saç Modelleri 2014
7 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 4.282 kez okundu.

Kabarık Saç Modelleri 2014

Biz bayanların dişiliğini ön plana çıkaran şey hiç kuşkusuz ki saçlarımız. Bir bayanın güzel ve çekici görünmesinin yolu da saçlarının yüz hatlarına uygun olup olmadığıdır. Saçlarımıza model seçerken yüzümüze yakışan modelleri seçmeliyiz. Aksi takdirde güzelleşmek yerine kötü bir sürprizle karşılaşabiliriz.
Gösterişli ve çekici saçların başında kabarık saçlar ilk başta gelmektedir. Kendinden kabarık ve kıvırcık olan saçlar kuaförler tarafından da kaliteli saç olarak değerlendirilir. Kabarık saçlar güzel kullanılıp şekillendirildiğinde çekici bir tarz yaratırlar. Bu yazımızda size 2014 sezonunun kabarık saç modellerinden bahsedeceğiz.

Uzun ve kabarık saç modelleri:

Uzun bakımlı çekici saçlar bir bayanın en güzel süsüdür bence. Bir yandan kadına zarif bir hava verirken diğer yandan da seksi görüntü vermektedir. Baştan çıkarıcı özelliği ile uzun kabarık saçlar 2014 Sezonunun en trend saç modellerinden olacak. Saç fırçaları ve saça doku kazandıran saç şekillendirici malzemelerle kabarık saçların havalı ve seksi etkisini sizde kendiniz de yaratabilirsiniz. Ayrıca kabarık saçlara bu yılın trend aksesuarları takmakta çok trende. Sizde bunları deneyerek kendinizde farklı bir stil yaratabilirsiniz.

kabarık seksi uzun saç modelleri 2014

Orta boy kabarık saç modeli:

Saçların fazla uzun olmadığı orta boy saçlar da kabarık bir görünüm Şık ve çekici bir etki yaratır. Kabarık saçlar orta boy saçların sıradanlığını alır ve ona bambaşka bir hava katar. Orta boy saçlar için kabarık modeller oldukça uygundur. 2014 Sezonunun saç modelleri arasında orta boy kabarık saçlara da çok rastlayacağız. Özellikle bu saçlar ile güçlü kadın imajı yaratılmıştır. Sizde saçlarınızda bu sezon değişiklik yapmak istiyorsanız saçlarınızın boyunu kısaltıp onlara kabarık şekil vererek çarpıcı ve çekici görünebilirsiniz. orta boy kabarık saçlar nasıl yapılır

Kısa saçta kabarık saç modeli:

Kısa ve kabarık olan saçlar kesinlikle stil sahibi kadınların saç modelidir. Ayrıca kısa saçlar düz şekilde iken pek bir anlamı kalmıyor. Sıradan gösterişsiz bir saç oluyor. Kısa saçlar kabartılıp şekil verildiğinde daha dolgun ve canlı görünmektedir. Saç şekillendiricileri ile kolayca kısa saçlarınıza kabarık görüntü verebilirsiniz. Kısa saçlarınıza kestirdikten sonra bir az zaman verip birazcık uzamasını bekleyin. Şekillendirmek daha kolay olacaktır. 2014 sezonunda kısa ve kabarık saçlar kendine güvenen kadının simgesi olarak çok görülecek. kabarık kısa saç modelleri 2014

[highlight]Saçlarımızı kabartmanın yolları nelerdir?[/highlight]

Saçlarımızı kabartmak için saçımıza krape yaparken başımızın üstündeki saçlarını tutamlar halinde ayırmalıyız. Ön kısımdaki saç tutamını yukarı doğru tutunuz. İnce saç fırçasını yukardan aşağıya doğru hareket ettirerek saçınızı ters yöne doğru tarayın. Bu işlemi yaptıktan sonra saçlarınız dağınık şekilde görülecek Saçlarınızdaki bu dağınık ve karışık görüntüyü bol miktarda saç spreyi uygulayarak düzeltebilirsiniz. Bunu da yaptıktan sonra saçlarınızı geriye doğru atın ve saçlarınızın görünümünü düzeltmek için yine saç fırçası ile bu sefer geriye doğru tarayın ve üzerine sprey sıkarak şekillendirin. Saçlarınızı kabartırken her tarafının eşit şekilde kabartılmasına dikkat edin. Aksi takdirde bir tarafı kabarık diğer tarafı sönük bir saçla karşılaşırsınız. Bu da hiç hoş bir görüntü olmaz.

kabarık saç modelleri 2014

[highlight]Kabarık saç Modelleri nasıl yapılır?[/highlight]

Sizde Adele gibi kabarık ve görkemli saçlara sahip olmak ister misiniz? 50 ve 60 yılların kabarık modellerini çok iyi taşıyan Adele onları günümüze de taşımayı başarmıştır. Sizde Adele ‘nin stili tam bana göre diyorsanız kabarık saç modellerinin nasıl yapıldığına göz atın.

*Saçlarınız ıslakken onları kurutmadan önce saç şekillendirici ürünlerinizi karıştırın. Sonra saçlarına uygulayın. 1,2 dakika bekletin. Saçlarınızı bu şekille kurutarak saç modelinizin bozulmadan durmasını sağlayacaksınız.

* Kurumuş olan saçlarınıza saç diplerini şekillendirici saç köpükleri uygulamalısınız. Saçınızı kurutmaya büyük ve yuvarlak bir fırça ile devam edin. Saçlarınızı kuruturken bir yandan da kabartmalısınız. Saç modelinizin yapımı böylece daha da kolay olacaktır. Bu aşamada saçlarınız iyice kuruyana kadar devam etmelisiniz. Saçlarınız nemli olursa istenilen model elde edilemez.

* Saçlarınızı kuruttuktan sonra saç tokalarınızı ve bugidilerinizi hazırlayın. Saçınızdan uzun bir tutam alın ve bigudiyle sarın. Bugidileri toka yardımı ile tutturun.

*Bugidi ile sardığınız saçlarınızı 10 dakika fön makinesi ile sıcak hava verin.

* Saçlarınızı dikkatlice açarak başınızı öne eğin. Parmaklarınızla saç derinizden başlayarak aşağıya doğru saçlarınızı açın.

* Sık dişli bir tarak ile saçlarınızı yavaş hareketlerle tarayarak kabartın. Bozulmaması için sprey sıkın.

* Son olarak düz bir saç fırçasıyla saçlarınızı tarayın. Başınızın yukarısındaki taç kısmındaki saçları kabartın. Daha sonra son düzeltmelerinizi yapın. Saçınızın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git