Fransız Örgülü Topuz Modeli Nasıl Yapılır ?

Fransız Örgülü Topuz Modeli Nasıl Yapılır ?
1 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.617 kez okundu.

Saçlardaki saç örgüsü hemen hemen tüm dönemlerde etkisini yitirmeyen bir moda. Örgüler farklı sezonda farklılaşarak karşımıza çıkıyorlar. Fransız örgülü topuz modeli de bunlardan biri. Feminen ve oldukça şık olan bu topuz modelini siz bayanlara tanıtacağız. Bu örgü tarzı bize saç örgüleri ile birçok model üretilebildiğini ve temel örgüden yola çıkarak yeni modeller yapıldığını göstermektedir.

Bu model için öncelikle saçlarınız temiz ve kuru olmalı. Daha sonra Bu spreylerle saçlarınızı dağınık bir şekle sokacaksınız Saçların dayanıklılığını artırmak için saç spreyi uygulayınız. Sprey sayesinde saçınızı örerken saçlarınız elinizden kaymayacak ve onları kontrol altında tutabileceksiniz. Spreyi saç diplerinden başlayarak uçlara doğru sıkın. Sonrasında ise saçlarınızı kurutmaya başlatın.

Şimdi örgümüze geçebiliriz. Sakaklarınızın hizasından başlayarak ensenize doğru saçlarınızın örün. Örgüyü başın öbür tarafına uzatın ve tokalayın. Saçınızın öbür tarafını da örün ve başınızın yanına tokalayın. Toparlamak gerekirse sağ taraftan örmeye başladığınız saçınızı sol tarafa, sol taraftan örmeye başladığınız saçınızı sol tarafa tokalayın. Yan yana başınızın arkasından geçen örgülü kısımları tek toka yardımı ile birbirine sabitleyin. Örgülerin uç kısımlarının saçın içinde kalmasına dikkat edin. Ayrıca saç tokalarının dışarıdan görülmemesi gerekir. Tokalarınızı taşlı tel tokalar olarak kullanabilir ve saça daha değişik bir hava da katabilirsiniz.

Alnınızın etrafından birkaç tane küçük saç tutamı çıkarıp bırakın. Böylece saçınız daha romantik bir havaya bürünecek.

Bu saç modelinde önemli olan dağınıklık ve salaş bir görüntüdür. Bunun için örgüyü yaparken sıkı sıkı ve düzenli bir görünüm yerine daha dağınık ve salaş olan bir örgü yapmalısınız.

fransız saç örgüsü nasıl yapılır


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git