Çekilen Fönün Uzun Süre Kalıcı Olması İçin!

Çekilen Fönün Uzun Süre Kalıcı Olması İçin!
8 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 13.009 kez okundu.

ÇEKİLEN FÖNÜN UZUN SÜRE KALICI OLMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER.
Biz kadınların en büyük alışkanlıkları arasında fön çektirmek hiç kuşkusuz en önde gelmektedir.Saç düzleştirmek içim bin bir emek harcarız.Ya her gün kuaföre gideriz yada sabahları uykunuzdan fedakarlık yaparak saatlerimizi harcarız..Peki bu emeğimizin karşılığını alabiliyor muyuz? Hayır o kadar emek vererek düzleştirdiğimiz saçlarımız daha akşam olmadan sönüveriyor.Bu her kadının mutlaka yaşadığı bir sorundur.Peki saçlarımızın uzun süre düz ve bakımlı olması için neler yapmalıyız. İşte ip uçlarımız.

HACİM:Çekilen fönün dayanıklı olması için saça hacim  vererek fön çekmek çok önemlidir.Evet başta saçlarımız kabarık ve elektirikleniyor gibi olsa da giderek yatışacak ve sönecektir.Saçımıza fön çekerken yada çektirirken ne kadar hacimli çekersek saçlarımız o kadar süre hacimli ve düz kalacaktır.Gün içinde acaba fönüm bozuldu mu endişesinden kurtulacaksınız.

SAÇIMIZI TOPLAMAMALIYIZ:Saçı toplamak hele ki sıkı bir toka ile at kuyruğu şeklinde toplamak saçın yağlanmasına neden olacaktır.Buda fönün kısa sürede bozulmasına neden olur.Ayrıca yağlanan saç hızlı şekilde bozulduğu gibi bakımsızda görünecektir.Eğer saçlarımızı mutlaka toplamak zorunda isek mandal tokaları ve geniş lastik tercih etmeliyiz.Lastik toka kullanırken de tokayı sadece bir tur döndürmeliyiz.Hatta saçımızı düşmeyecek şekilde tutuyorsa hiç döndürmemeliyiz.Sımsıkı bağlanan saçta fönün ömrü çok kısadır.

NEMDEN UZAK DURMALIYIZ:Fön çekilmiş bir saça su deydiği zaman bozulduğunu hepimiz biliyoruz.Peki nemin saçı bozduğunu biliyor muydunuz?sadece ıslaklık değil hafif bir nem bile fönün kısa sürede bozulmasına neden olur.Herkesin denediği bir yöntem vardır.Banyodayken saç bozulmasın diye tepeden toplanır ve sadece vücut yıkanır.Fakat bu yanlış bir uygulamadır.Saç ıslanmasa bile suyun buharı yüzünden fön yine bozulacaktır.Bunun önüne geçmek için yıkanırken kağıt bone kullanabiliriz.Kullanılan Plastik boneler ise saçın hacimli görüntüsüne zarar verir.bu yüzden kağıt boneyi tercih etmeliyiz.

KURU ŞAMPUAN KULLANMALIYIZ:Kuru şampuan kullanmak yağlanmayı önlediği gibi saçın suya değmeden temiz kalmasını sağlamaktadır.Ayrıca saça tertemiz bir koku vermektedir.Bu ürünü sık sık kullanırsak iyi bir sonuç elde etmiş oluruz.

ŞAÇIMIZA DOKUNUP OYNAMAMALIYIZ: Saça fön çekildiği zaman saç yumuşacık bir hal alır.buda insanda sürekli saça dokunma isteği uyandırır.Fakat fön çekilen saça dokunmamakta büyük yarar vardır.Çünkü hem çekilen fönün ömrünü kısaltmış oluruz hem de yağlanmasına neden oluruz.Yağlanan saçta daha önce dediğimiz gibi çabuk bozulur.

TERLEMEK  FÖNÜ BOZAR:Terlemek saçın çabucak bozulmasına neden olur .Çünkü terlediğimizde nem oluşur ve fönlü saçın en büyük düşmanıdır.Bunun için alınabilecek önlem saç fönlüyken spor yapmamaya ve terlememeye dikkat etmektir.Eğer terlediyseniz saçınızı at kuyruğu yapmak yerine topuz yapınız.Fakat topuz çok sıkı olmamalıdır ,sağlam ve olabildiğince yüksekte bir topuz yapılmasında yarar vardır.At kuyruğu ile topuzu karşılaştıracak olursak topuz at kuyruğuna göre nemin daha kolay uçmasını sağlayacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git