Balık Sırtı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Balık Sırtı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?
22 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 2.938 kez okundu.

Balık Sırtı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Bu yazımız saçta örgü modellerinden hoşlanan bayanlarımız için. Balıksırtı saç örgüsü nasıl yapılır hakkındaki bilgilerimizi paylaşacağız. Balıksırtı saç örgüsü saça toplu ve düzenli bir görünüm verdiği için hem rahat kullanışlı hem de hoş bir hava veriyor. Balıksırtı saç Örgüsünü yaptıktan sonra bu saç modelinizi günlerce kullanabilirsiniz. Bozup tekrar yapmanıza gerek olmayan bir saç örgüsü.  Güzel yapıldığı takdir de günlerce bozulmadan kalabilir. Balıksırtı saç örgüsünü yapmak için saçlarınızın düze ve katlı olmaması gerekir. Çünkü katlı olan saçlardaki kısa bölümler örgüye uymayarak örgüden dışarı çıkar.
Şimdi Balıksırtı saç örgüsü nasıl yapılır, aşamalarına bakalım.

• İlk aşamada saçlarımızı üst ve arkadan olmak üzere tam ortadan ikiye ayırıyoruz.
• Yüzümüzü baz alarak göz bebeklerimize denk gelen saçımızın tepe noktasından bir miktar saçı alıyoruz.
• Aldığımız saçı üç parçaya bölüyoruz ve iki kere normal saç örgüsü oluşturuyoruz.

• Elimizde tuttuğumuz tutamlara sağ ve sol tarafımızdan eşit şekilde saç ekleyerek aşağıya doğru balıksırtı saç örgümüzü oluşturuyoruz.

• Saçımızın bitimine doğru yandan alınacak tutamlar biter. Saçımızın alt kısmını yandaki saç tutamları bittiği için normal örgü şeklinde örüyoruz. Saçınızın ucuna lastik bir toka takıyoruz. Ucuna takılan toka lastik toka gibi sade olmalı süslü parıldayan bir toka takarak ilgilerin balıksırtı saç örgüsüne yönelmesini engelleriz. Bunun için sade bir toka ile ilginin saça yönelmesini sağlayın.

• Saçınızın önünün daha düzenli görülmesi için briyantin ile şekillendirebilirsiniz.

• Saçın normal örgü ile yapıldığı en son kısmını tercihinize göre içe doğru kıvırarak örgünüzün içine sokabilirsiniz. Gece davetleri için bile kullanabileceğiniz şık ve pratik bir saç modeli elde edeceksiniz.

Aşağıdaki resimli modellerden sizde ilham alın, kendi saçınız için yapabilceğiniz en güzel 2014 balısırtı saç örgüsü modellerini  sizler için seçtik.

balıksırtı saç örgüsü modelleri nasıl yapılır 2014 balıksır saç örgüsü modelleri 2014


Dilerseniz aşağıdaki  bir başka balıksırtı saç modeli videosunu  izleyerek, balıksırtı saç modelini kendinizde daha kolay yapabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git