Uzun Yüzlü Yüz Şekli İçin Saç modelleri

Uzun Yüzlü Yüz Şekli İçin Saç modelleri
12 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 5.503 kez okundu.

UZUN  YÜZLER İÇİN SAÇ MODELLERİ

Uzun yüzler için saç modelleri bir çok farklı yüz şekline sahip olabildiklerinden çok çeşitli saç modeli vardır.. Bunlar arasında dikdörtgen, köşeli, pırlanta yüz şekilleri sayılabilir. Uzun tip yüzün bu şekilleri çene şekline ve saç çizgisinin genişliğine göre değişir. Yüz şekliniz hangi şekilde olursa olsun saç şeklimizi yüzümüze göre seçip dengeli bir görüntü verebiliriz.Şimdi uzun yüz tipine sahip bayanların saçları nasıl olmalı beraberce inceleyelim.

1)Uzun yüz tipine sahip olan bayanlar mutlaka kahkül kestirmelidirler. Çünkü uzun yüzler genelde geniş alınlara sahip olurlar.Kahküller yüzün bu genişliğini kapatarak yüzün boyunu kısaltır.Böylece denge sağlanmış olur.Katlı yada kısa kahkülleri ise alnı çok geniş olmayan bayanlar tercih etmelidir.

2)Uzun yüz şekline sahip olan bayanlar toplu yada açık yaptıkları bütün saç  modellerinde saçının önünde birkaç tutam saçı salık bırakmaya çalışmalıdırlar. Çünkü bırakılacak olan birkaç tutam saç yüzünüzü çevreleyecek ve yüzünüzde genişlik yaratacaktır. Böylece yüzün eni ile boyu arasında uyum sağlanacak ve birbirlerini dengeleyeceklerdir.

3)Uzun yüzler tepesi hacimli modellerden kaçınmalıdırlar. Zaten uzun bir yüz tipine sahip oldukları için başın tepe noktasında hacim yaratan saçlar yüzünüzün olduğundan da uzun görünmesine neden olacaktır. Bu da estetik açıdan güzel durmayan bir görüntüyle kar karşıya kalmanız demek anlamına geliyor.Bu yüzden uzun tip yüzüne sahip olan bayanların saçlarının yapışık veya doğal yüksekliğinde olması gerekir

3) Uzun tip yüzlere katlı kesimler çok yakışacaktır.Çünkü yüzün etrafındaki kısa katlar yüzü çerçeveler. Saç çizgisinin başlangıç noktası ve genişliği belli olmaz çünkü yüzün köşeleri görünmemektedir. Böylece yüzümüzün genişliğini saklamış ve yüzün olduğundan daha kısa görünmesini sağlamış oluruz.

uzun yüzler için kat kat kesimli saç modelleri

4)Uzun yüz şekline saçı yandan ayırmakta oldukça yakışan bir modeldir. Yüzün simetrik görüntüsü yandan ayrılan saçlarla bozulur. Simetrinin görüntüsünün bozulması ise yüzün aşırı uzun olmasını engeller. Buda uzun yüz şekli olan bayanlar için çok uygun bir modeldir.

uzun yüzler için kısa saç modeli

5)Uzun yüze sahip olan bayanlar kısa saç modellerini de deneyebilirler. Çünkü kısa modeller yüzün dikey uzunluğunu enlemesine doğru keserler. Böylelikle dikine geniş yüzler ve enine geniş saçlar birleşir. Bu da uzun yüze sahip bayanların dengeli bir  görüntü vermesi anlamına gelmektedir.

uzun yüzlüler için saç modelleri 1

6)Uzun tip yüzlerin saçlarını dalgalı kullanmalarında da yarar vardır. Yüzün kenarında hacim oluşturan dalgalı yada kıvırcık saçlar tercih edilmelidir. Çünkü oluşan bu hacim sayesinde enine oluşan genişlik yüzün uzunluğunu dengeler. Bu da uzun yüz şekline sahip bayanlar için tam yerinde bir karar olacaktır.

uzun yüzler için dağınık saç modelleri

[divider]

 


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git