Vücut Şekline göre Giyinmenin Yolları

Vücut Şekline göre Giyinmenin Yolları
18 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 3.533 kez okundu.

Vücut Şekline göre Giyinmenin Sırları

Kadınların çoğu zaman yaptıkları bir yanlış vardır. Vücut şekline uygun olup olmadığını düşünmeden Moda olan ya da kendisinin beğendiği bir kıyafeti hemen alıp giymek. Ama önemli olan giydiğimiz kıyafetin bize yakışıp yakışmadığıdır. Başkasında çok güzel duran bir kıyafet biz de tam tersini yaratabilir.
Çünkü kıyafetlerimizi seçerken ten rengi, saç rengi, göz rengi gibi bir çok özelliğimize dikkat etmemiz kendimize en yakışanı bulmamız gerekir. Bunların dışında nasıl giyinmemiz gerektiğini belirleyen en önemli unsur vücut şeklimizdir. Vücudun şekline uymayan bir kombin çok fazla göz tırmalayacaktır. Çünkü her kıyafet her vücut şekline uymaz. Şimdi sizlere kadınlarda görülen vücut şekillerini ve vücut şeklinize göre nasıl giyinmeniz gerektiği hakkında ipuçlarını vereceğiz.

İnce vücut şekline sahip olanlar nasıl giyinmeli?

ince vücut şekli için giyinme

Bu vücut yapısını incelediğimizde küçük göğüsler, dar omuzlar görürüz. Vücut kıvrımlar içermez. Vücut ince yapılı olduğu için kol ve bacaklar uzundur. Göğüs kalça ve bel ölçüleri birbirine yakındır. Zayıf bir vücuda sahip oldukları için bu kadınlar şanslı grup içersindedirler.  Giydikleri birçok şey kendilerine yakışacaktır. İnce vücut tipinin en belirgin özelliği vücutta kıvrımların olmamasıdır demiştik. Onun için yapacağınız ilk iş vücudunuzdaki kıvrımları ortaya çıkarmaktır. Bunu katlı ve fırfırlı elbiseler ve etekler ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Küçük göğüslerinizden şikayetçiyseniz boynunuza büyük ama kısa kolyeler takarak göğüslerinizin büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Atletik vücut şekline sahip olanlar nasıl giyinmelidir?

atletik vücutlu bayanlar nasıl giyinmeli

Atletik vücut kaslı vücut demektir. Bu kaslar daha çok kollarda ve karında yoğunlaşmıştır. Atletik vücut yapısına sahip olan bayanlarda omuzlar da oldukça geniştir. Yine bu vücut şeklide kıvrımlı olmayan düz vücutlardandır. Vücut hatlarını ortaya çıkaran kısa ve dar elbiseler bu vücut tipi için uygundur. Yüksek bel etekler ve kalem eteklerle kalçalarla aynı boyutla olan bel daha ince gösterilebilir.

Kum saati vücut şekline sahip olanlar nasıl giyinmelidir?

kum saati vücut şekli için giyinme nasıl olmalı

Türk kadınlarının çoğunluğu kum saati vücut şekline sahiptirler. Genellikle ince bir bele sahiptirler. Büyük kalçalar Türk kadınının en önemli sorunlarından biridir. Çünkü bazı parçalar üzerlerinde çok iyi durmayabilir. Bu vücut tipindekiler bol elbiselerden kesinlikle uzak durmalıdırlar. Çünkü belin inceliğini örttükleri gibi zaten büyük olan kalçalar ile beli aynı boyutta gösterirler. Bu da vücuda hantal bir görüntü verir. Bunun için dar elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu vücut şeklinde göğüslerde oldukça büyüktür. Göğüsleri daha da büyük gösteren bol tişörtlerden ve diğer üstlerden kaçınmaları gerekir.

Armut şekli vücuda sahip olanlar nasıl giyinmelidir?

armut vücut tipine göre kıyafet seçimleri

Bu vücut şekli kalçaların en geniş olduğu vücut şeklidir. Üst kısımları sorunlu olmayan bu vücut tipinde dar bluzlar rahatlıkla giyilebilir. Kalçaların genişliğini saklamak için üst olarak vatkalı tişört ve ceketler giyebilirler. Kalçalarını kapamak için altlarda renk olarak koyu renkleri tercih etmelidirler. Üstünüzde ise canlı ve parlak renkler kullanabilirsiniz. Sizin önceliğiniz kalçalarınızın daha da kalın görünmemesini sağlamak olmalıdır. Aşağıya doğru bollaşan modellerde sizin için uygundur.

Elma şekli vücuda sahip olanlar nasıl giyinmelidir?

elma vücut şekline sahip bayanlar için giyinme

Elma şekli vücuda sahip olanların en belirgin özelliği güzel ve pürüzsüz bacaklara sahip olmalarıdır. Bacaklarınızı ortaya çıkaran mini etek ve elbiseleri kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Omuz kalça ve bel ölçüleri genelde birbirine çok yakındır. Bol elbiseler de yine size çok uygundur. Çünkü üst tarafı saklayıp bacakları ön plana çıkarırlar. Kıvrımlı vücut yapısına ancak korse ile sahip olabilirsiniz. Çünkü kalça ve bel ölçüleriniz birbirine çok yakındır. Bol paça pantolonlar bacaklarınızı daha kalın gösterecek ve bacaklarınızın güzelliğini saklayacaktır . Bu yüzden bu pantolonları tercih etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git