Yüzü Genç Gösteren Makyajın İpuçları

Yüzü Genç Gösteren Makyajın İpuçları
27 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 4.426 kez okundu.

Yüzü Genç Gösteren Makyajın İpuçları

Yüzümüze sıradan bir makyaj yapmak bizleri genç göstermez. Hatta yanlış yapılan bir makyaj ile daha da yaşlı görünebiliriz. Yüzü genç gösteren makyajın tekniklerini iyice bilmemiz gerekir. Stresli bir yaşam, içki, sigara gibi kötü alışkanlıklar yüze oldukça zarar vermekte hatta zamanından önce yaşlanmamıza neden olmaktadır. Öncelikle yüzümüzü zamanla yıpratan ve bozulmasına neden olan bu alışkanlıklardan uzak durmamız gerekiyor. Bunun haricinde nasıl bir makyaj yaparsak yüzümüz genç görülür, yüzü genç gösteren makyaj ipuçları nelerdir bunları bilmemiz gerekir. Bu soruların cevabını aşağıdaki makalemizde bulacaksınız.

Yüzü genç göstermek için kahkül kestirin:

Kahkül bir bayanı daha genç gösterdiği gibi alındaki kırışıklıkları gizlemek içinde size yardımcı olacaktır. Perçemi de alın kırışıklıklarını gizlemek için kullanabilirsiniz.

yuzu genc gosteren sac kesimleri

Yüzü genç göstermek için fondöten seçimi nasıl olmalı:

Fondöten seçerken lifting özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu fondötenler yüzü sıkılaştırma özelliğine sahiptirler. Bu fondötenler ile yüzünüz daha gergin ve derli toplu görünür.

yuzu daha genc gosteren makyaj onerileri

Yüzü genç göstermek için renkli kalem kullanmayın:

Özellikle gözaltlarındaki ve çevresindeki kırışıklıklar çok belirgin ise mavi, yeşil, mor gibi canlı ve parlak renklerdeki göz kalemini kirpik diplerinizde kullanmayın. Çünkü bu renkler ilgiyi kırışık olan bölgeye daha çok çeker.

yuzu genc gosteren makyaj renkleri

Yüzü genç göstermek için toz pudra kullanmayın:

Yüzünde kırışıklıklar olan ya da yeni yeni kırışıklıklar belirmeye başlayan kişiler toz pudradan uzak durmalıdır. Çünkü toz pudralar nemli ciltlerde yani daha genç ciltlerde kullanılır. Kırışık bir yüze toz pudra uygulanırsa pudra cildin yüzeyinde kalır ve kırışıklıkların daha çok belirmesine yol açar. Yüzünüze nem veren renkli nemlendirici kullanmak sizin için daha iyi olacaktır.

yuzu genclestiren makyaj uygulamalari

Yüzü genç göstermek için allık seçimi:

Yüzün enerjik dinç ve canlı olması için kayısı tonlarında ya da pembe tonlarında allık kullanmanızı öneriyoruz. Allık elmacık kemiklerinin altına sürülmemelidir. Çünkü bu yanaklarınızın daha da çökkün görülmesine neden olur. Yüzünüzdeki elmacık kemiklerinizi bulup o bölgeye sürmelisiniz. Abartıya kaçmadan kendinizi elma yanaklı yapmalısınız.

yuzu genc gosteren makyaj nasil yapilir

Yüzü genç göstermek için kaşlarınızı ön plana çıkarın:

Sarışın ya da kumral olanlar kaş kalemi ile kaşlarını belirginleştirmelidirler. Kalemle boyadığınız yeri pamuklu çubuk yardımıyla dağıtın. Son olarakta kaşlarınızı fırçalayın. Kuru diş fırçasının üzerine sprey sıkarak kaşlarınızı fırçalayabilirsiniz. Yüzünüz böylece daha ince görülür ve dikkatleri gözlerinize çekmiş olursunuz.
Yüzü genç göstermek için açık renkli farlar tercih edin: Çok canlı renkler kullanmaktan kaçınmalısınız. Mesela fildişi, vanilya, sütlü kahve gibi renkler tercih edilebilir. Böylece gözler daha büyük görünür ve kaşlarda kalkık görülür. Daha koyu renkleri göz kapağınızın dış köşesinde daha açık tonları da kaşlarınızın altında kullanmalısınız. Kahverengi far gözaltı torbalarını ve göz kenarında bulunan şişlikleri saklayarak belirgin olmasını engeller. Çünkü koyu renkler ilgiyi kendine çeker.

yuzu genc gosteren kas sekilleri

Yüzü genç göstermek için dudak kalemi mutlaka kullanın:

Yaş aldıkça dudak kenarlarında çizgiler oluşur ve dudaklar incelir. Bu durumdan dudaklarınızın kenarına çerçeve çizerek kurtulabilirsiniz. Dudak kalemi yüz genç gösteren Pembe ya da turuncu tonlarında olmalı. Dudağınıza ruj sürmeden önce pudra sürün. Böylece ruj dudakta bozulmadan uzun süre kalır. Daha sonra rujunuzu ve parlatıcınızı uygulayabilirsiniz.

yuzu daha genc gosteren ruj

Yüzü genç göstermek için gıdınızın belirgin olmasını önleyin:

Gıdınızın çok fazla belli olmaması için çenenizin sivri ucuna parlak bir pudra sürün. Böylece çenenizi ön plana çıkararak gıdınızın arka planda olmasını sağlarsınız. Çeneniz çok içerde kalıyorsa bu durumda da çenenizin altına bir ton koyu pudra sürerek o bölgenin çökük görülmesini sağlayın. Böylece çeneniz ön plana çıkar. Makyajınıza ten renginize uygun olan bir makyajla devam edin.

yuzu genc gosteren makyaj modelleri

Bir önceki yazımız olan Ela Göz İçin Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde ela göz, ela göz makyaj modelleri ve Ela göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git