Yüzü Aydınlatan 7 Makyaj İpuçları

Yüzü Aydınlatan 7 Makyaj İpuçları
5 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 7.469 kez okundu.

Aydınlık yüz maktajı nasıl yapılır?

Özellikle sıkıcı ve kasvetli kış aylarının psikolojisinden kurtulmak için biraz hareketlenmek için yüzünüzü daha aydınlık gösterecek olan makyaj ipuçlarını denemelisiniz. Birçok ürün sayesinde yüzünüzü daha canlı dinlenmiş ve uyanık gösterebilirsiniz. İşte Yüzünüzü aydınlatacak ve parlak gösterecek 7 ipucumuz

Aydınlık bir yüz için kapatıcı kullanın: Kapatıcı kesinlikle yüzünüzü aydınlatmak için kullanacağınız makyaj ipuçlarındandır. Özellikle kapatıcı sabahları yüzü taze göstermek için ideal bir yoldur. Cildinizden birkaç ton açık kapatıcıyı özellikle göz çevrelerinize dikkat ederek uygulayabilirsiniz. aydinlik yuz makyaji

Aydınlık bir yüz için gözlerinizi vurgulayın: Gözlerinizin vurgulayıcı bakması için gerekli olan ve çok aranan ürünler piyasada vardır. Sıvı veya toz şeklinde uygulanan ürünleri gözlerinizin iç köşelerine, kaşınızın üstüne, yanak üstlerine, dudaklarınızı daha dolgun göstermek için dudak çevrenize uygulamalısınız.

aydinlik makyaj ipuclari

Aydınlık bir yüz için parlak ruj tercih edin: Yüzünüzün daha aydınlık görülmesi için dudaklarınızda koyu renk rujlardan kaçınmalısınız. Parlak pembe ve mercan gibi hafif tonlar yüzünüzü daha aydınlık gösterir. Ruj kullanmayı sevmiyorsanız dudaklarınıza parlaklık ve ışıltı verecek bir dudak parlatıcısı da kullanabilirsiniz. Dudağınızın ışıltısı ve parlaklığı yüzünüze yansıyacaktır.

yuzu aydinlik gosteren makyaj

Aydınlık bir yüz için allık seçimi nasıl olmalı: Yüzünüzü karanlık ve kasvetli gösterecek allık tonlarından kaçınmalısınız. Egzersiz yaptığız zaman yanaklarınız hafiften kırmızımsı pembe gibi bir hal alır ya süreceğiniz allıkta bu tonlarda doğal görünümlü renklendiren bir allık olmalı. Toz ya da krem şeklinde yüzünüze uygulayacağınız allık yüzünüzü aydınlatarak ona hayat verir. Bunun için hiçbir şey kullanmıyorsanız bile yanaklarınızı mutlaka renklendirmelisiniz. Daha aydınlık bir yüz için yine pembe ve mercan gibi parlak tonları tercih etmenizi öneriyoruz. aydinlik makyaj nasil yapilir

Aydınlık bir yüz için göz farı seçimi nasıl olmalı: Yüzünüzü aydınlık göstermek için gözlerinizi ön plana çıkaracak onları yıldız yapacak göz farı renkleri seçmelisiniz. Yeşil gözlüler, mor göz farı, mavi gözlüler bronz göz farı, kahverengi gözlüler mavi göz farı ve ela gözlülerde bordo göz farı renklerini tercih etmelidirler. Bu renkler gözlerin ön plana çıkmasını sağlayarak ışıltılı görünmesini sağlayacaktır. Doğal olarak bu ışıltı gözlerinizden yüzünüze da yansıyacaktır.

aydinlik makyaj

Aydınlık bir yüz için yüzünüzün pul pul dökülmesini engelleyin: Tabi bunların hepsinden önce cildinizin sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle cilt kurursa pul pul dökülmeye başlar. Ölü ve cansız cilt hücrelerinizi kurtarmak için ürünler kullanmalısınız. Çok aşındırıcı olmayan deride yırtılmalara sebep olmayan exfoliator seçin. Bu işlem tek başına bile yüzünüzü aydınlatmada yardımcı olur.

Aydınlık bir yüz için cildinizi nemlendirin: Peeling le birlikte yüzünüzü nemlendirmek çok önemlidir. Cildiniz çok kuru ise hiçbir kapatıcı veya vurgulayıcı yüzünüzü aydınlık göstermek için yeterli değildir. Cildiniz için iyi bir yağsız nemlendirici seçmelisiniz. Yüzünüzün parlak ve aydınlık görülmesi için cildinize iyi bakarak sağlıklı bir zemin oluşturmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Siyah Saçlı Kadınlar İçin Göz Kamaştırıcı Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde siyah saça yakışan makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git