Takma gibi gözüken doğal kirpik nasıl yapılır?

Takma gibi gözüken doğal kirpik nasıl yapılır?
4 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.516 kez okundu.

Bayanlar takma kirpiklere ihtiyaç duymadan evde uygulayabileceği makyaj ile takma gibi gözüken doğal kirpiklere sahip olabilir mi, diye merak eden okurlarımız anlatacağımız uygulama ile kirpiklerine doğal bir takma kirpik görüntüsü verebilecek.

Takma gibi gözüken doğal kirpik nasıl yapılır?

Takma gibi gözüken doğal kirpik makyajımıza başlamadan önce kirpik dışındaki tüm makyajımızı istediğimiz şekilde cildimize uyguladıktan sonra kirpik makyajına geçebiliriz. İlk olarak kirpiklerimize maskara öncesi sürülen beyaz bazımızla başlıyoruz. Bazımızı gözümüze kirpiklerimizi tarar şekilde ve yukarı doğru sürerek uyguluyoruz ve bazımızın ilk katının kuruması için 1 dakika kadar bekletiyoruz. Yaklaşık 1 dakikalık süremiz bitince ikinci katı sürmek için bazımızı kirpiklerimize aynı şekilde tekrar uyguluyoruz ve yine 1 dakika kadar bekledikten sonra rimel uygulaması geçiyoruz.

Rimel uygulamasına geçmeden öncede bir dipnot düşmek gerekirse neden bir dakika beklememiz gerektiğini merak eden okurlarımız olacaktır ki bu beklemenin sebebi bazımız ıslak iken şekil almıyor olması o yüzden bazımızı kirpiklerimize kuru bir şekilde uyguluyoruz. Bu önemli bilgiyi siz okurlarımız için paylaştıktan sonra makyajımıza dönelim ve rimelimizi kirpiklerimize uygulamaya başlayalım. Rimelimizin fırçasının dolgun olmasına dikkat ediyoruz. Kirpiklerimize rimel uygulamasını baz uygulaması gibi tarayarak ve yukarı doğru süreceğiz. Rimeli kirpiklerimize kıvrım vererek uyguladıktan sonra makyajımızın sonuna geliyoruz.  Bu uygulama sayesinde takma görünümlü doğal kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Metalik dudak nasıl yapılır? Doğru bir makyaj ile metalik dudak ugulaması başlıklı makalemizde dudak makyajı, gözaltı kremi ve metalik dudak makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git