Ruj Nasıl Sürülür ?

Ruj Nasıl Sürülür ?
19 Mart 2014 tarihinde eklendi, 3.405 kez okundu.

Ruj sürme makyajımızın olmazsa olmazlarından. İyi ve dozunda kullanılmış bir ruj dudakların dolgun ve harika görünmesini sağlar. Fakat ruj sürmek rastgele olmamalı ruj kullanırken de bazı noktalara dikkat etmeliyiz. İşte ruj sürülmesinde dikkat edilmesi gereken noktalar.

Rujlar bayanlar tarafından en fazla sevilen makyaj malzemesidir. Çünkü yüzde güçlü bir etkiyi yaratmak dudakların güzelliğinden geçiyor. Ruj sürerken özenli ve itinalı olmalısınız. Renklerin kalıcı olmasına da dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde sürekli rujunuzu tazelemek zorunda kalırsınız. Ruj sürerken uygulanacak olan makyaj yöntemleri ile mükemmel dudaklara sahip olabilirsiniz.İşte ruj sürme aşamaları!

ruj nasil surulur 1.Aşama-Makyajınızda fondöten kullanırken fondöteni dudaklarınızda da kullanmalısınız. Nötr renkli bir bazın üzerinde ruj rengi kendini daha iyi gösterir ve daha çok ön plana çıkar.  Özellikle açık renk rujların kendini göstermesi için dudaklarınıza fondöten uygulamalısınız. Ayrıca dudaklara fondöten sürülmesi kurumuş dudakların oluşturduğu çizgi ve kırışıklıkları da kapatır.

2.Aşama- Ruj sürmeden önce dudaklarınıza çerçeve yapmalısınız. Bu çerçeve rujunuz ile aynı renkte olabilir bir ton açığı bir renkte olabilir. Böylece rujunuzu süreceğiniz alanı belirlemiş olursunuz. Ayrıca dudaklarınız şekillendiği için daha güzel görünür.

3.Aşama Rujunuzu rastgele değil özenli bir şekilde sürmelisiniz. Ruj sürerken küçük bir dudak fırçası kullanırsanız daha düzenli durur. Rujunuzu sürerken belirlemiş olduğunuz çerçevenin dışına taşırmamaya dikkat etmelisiniz.

4.Aşama-Rujunuzu çok fazla abartarak değil normal şekilde sürmelisiniz. Fazla gelen dudak boyasını alarak rujunuzu sabitleyin. Bu sabitlemeyi bir kâğıt mendil yardımıyla dudaklarınıza bastırıp biraz bekledikten sonra çekerek yapabilirsiniz. Ruj renginizin mat görünmesini istiyorsanız pudrada gezdirmiş olduğunuz pudra fırçasını mendilin üzerinde gezdirin. Mat etki yaratmanın diğer yolu da kalem ile dudağınızın hepsini boyamaktır. Özellikle düz dudak şeklinde yumuşak
Ve kalıcı bir etki verir.

5.Aşama-Dudaklarınızın mat değil de parlak ve ışıltılı görünmesini istiyorsanız dudak çerçevenizi kalemle belirledikten sonra içine parlatıcı sürebilirsiniz.

6.Aşama-Kâğıt mendil ile dudağınızdaki fazlalıkları aldıktan sonra rujunuzu bir kez daha dudaklarınızda gezdirirseniz ruj rengi daha güçlü şekilde kendini belli eder.

7.Aşama- Pastel rengindeki rujları tercih ederseniz dudak çerçevenizi oluşturduğunuz dudak kaleminin çok koyu bir renkte olmamasına özen gösterin. Çünkü koyu bir çerçeve yapılırsa ruj değil dudak çerçevesi ön plana çıkar.

8.aşama- Dudaklarınızın ince olduğunu düşünüyorsanız ve daha dolgun dudaklar istiyorsanız dudak kaleminiz ile yumuşak bir hat oluşturun. Dudaklarınızın köşelerde kalan kıvrımlarını da boyayın. Sonra dudağınıza daha açık bir renkte veya doğru ruj rengi olduğuna emin olduğunuz bir rengi sürün.

9.Aşama- Bazı bayanların alt dudağı daha kalınken üst dudağı daha incedir. Böyle bir durumda ise sadece üst dudağınızın kenarlarını çizmelisiniz. Konturları dışarı taşırmamaya özen gösterin hoş olmayan bir görüntü çıkar. Alt dudağınızı çizmeden bırakın. Sonrada rujunuzu uygulayın.

10.Aşama- Makyaj yapmayı sevmiyorum diyenlerdenseniz en azından dudaklarınızı tatlı ve ışıltılı tonlar ile güzel hale getirin. Bu bile güzel bir görüntü yaratacaktır.

11.Aşama- Makyajınızı tamamladıktan sonra ruj kalıntılarının kalmaması için mendili parmağınıza sarın ve ağzınıza sokup dudaklarınızı kapatın. Böylece fazla ruj kalıntıları almış olacaksınız.

12.Aşama-Rujun dağılıp bozulmaması için kalemle oluşturmuş olduğunuz çerçevenin üzerinden geçin. Sonra ise ten rengi tonlarındaki bir kalem ile çizginizi yenileyin. Sonrada rujunuzu sürün.

ruj nasil surulur 2014 1 Ruj Nasıl Sürülür

ruj nasil surulur 2014

Bir önceki yazımız olan Burun makyajı ile burun düzeltme ve küçültme başlıklı makalemizde burun makyajı, düzeltme ve makyaj ile burun düzeltme hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git