Renkli Gözlere Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Renkli Gözlere Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
7 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.417 kez okundu.

Renkli gözlere makyaj yapmanın püf noktaları , Renkli gözler nasıl makyaj yapmalı uzmanlardan öneriler sizlerle!

Renkli gözlere sahip olan bayanların makyaj yaparken daha dikkatli ve özenli davranmaları gerekir. Çünkü makyaj hatalar renkli gözlerde daha çok belli olur. Renkli gözlü bayanlar az bulunan göz renkleri olduğu için özenilen şanslı grup içersinde yer alırlar. Fakat bu şanslarını yanlış makyaj yaparak dezavantaja çevirmemelidirler. Renkli gözlere makyaj yapmanın püf noktalarına beraberce bakalım.Mavi gözlere nasıl makyaj yapılır güncel yazımız ve görsellerimiz için tıklayın…

Renkli gözlerde far seçimi nasıl olmalı: Sürülen far renginin göz rengini ortaya çıkarması geri plana itmemesi gerekir. Yeşil gözlülerin kullanacağı far renkleri mor, mürdüm, lila ve gri renklerdir. Gözlerim yeşil diye sakın yeşil far sürmemeliler. Bu çok demode bir makyajdır aynı zamanda da iki yeşil yan yana gelince birbirini boğar. Mavi gözlerin far renkleri ise göz rengine zıt olan renkler olmalıdır. Özellikle kahverengi far mavi gözleri ortaya çıkararak vurgular.

Renkli gözlerde kalem seçimi nasıl olmalı: Her renk kalem renkli gözlerde kullanılamaz. Örneğin renkli gözler siyah kalemi yoğun şekilde uygulamamalıdırlar. Siyah kalem renkli gözleri kedigözü denilen göz şekline sokar. Sizde bundan hoşlanmıyorsanız siyah kalem kullanmamalısınız. Renkli gözler diğer gözlere göre daha hassas oldukları için kullanılan makyaj malzemesinin de kaliteli olması gerekir. Makyajın bozulup akmasını önlemek için far bazı kullanılmalıdır. Özellikle renkli gözler güneşe karşı çok duyarlıdır. Bu yüzden makyaj hemen akar. Far bazı ile bunu engelleyebilirsiniz.

Renkli gözlerde rimel seçimi nasıl olmalıdır: Özel günlerinde renkli gözlüler renkli rimel kullanabilirler fakat renkli rimel günlük kullanım için biraz abartılı olur. Mavi ve yeşil gözlüler mavi ve yeşil renk rimel kullanabilirler. Ama yine özel günlerde tercih edilmeli günlük olarak kullanılmamalıdır. Renkli gözlerin makyajı kalıcı ve sabit olmalıdır. Yapılan en ufak bir hata bile gözlerinizin güzelliğine gölge düşürebilir.

Günlük yaşamınızda koşuşturma içersinde olduğunuzdan göz makyajınızın bozulmaması ve kalıcı olması için destek veren ürünler kullanmalısınız. Böylece makyajınız daha kalıcı olur ve daha bakımlı görünürsünüz.Aşğıdaki galerimizdeki renkli göz makyaj modellerinden fikir alabilirsiniz.

 renkli goz makyajı

Bir önceki yazımız olan Mavi gözlülere Hangi Far Renkleri Yakışır ? başlıklı makalemizde göz farı, göz farı için renkler ve göz farı rengi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git